9 bouwbuurten als Oosterduin en Vogelenzang-Oost plaatsvindt, maar op termijn zullen ook deze wijken een "echt Bloemendaals karakter" krijgen door dit beleid. 1987 was voor de werkgroep meer een "bezinnings- dan een "actie"- jaar. Wel staan er enige plannen op stapel. Zo is de gemeente bezig een "groenbeheersplan" op te stellen om de continuïteit in het be heer te waarborgen. Wij zullen dit plan op zijn merites toetsen en er eventueel actie op nemen. Ook staat medewerking aan een nummer van "Ons Bloemendaal" op het programma. Tenslotte zien wij het als onze taak ook de burgerij te informeren over de mogelijkheden van de particulier een bijdrage te leveren aan het behoud van het groene karakter van onze gemeente. Natuurlijk blijft er nog steeds wat te wensen over. Zo zouden de semi-natuurlijke wegbermen niet kaalgeharkt en met herbiciden be spoten moeten worden. Ook het onderhoud van het bos van "de Rijp" grenzend aan het Bloemendaalse bos laat te wensen over. Wij zijn echter van oordeel dat door oplettendheid en zachte druk veel be houden en misschien zelfs hersteld kan worden. Met onze beperkte middelen trachten we hieraan een bijdrage te leveren. Voor Uw tips houden we ons tenzeerste aanbevolenl Het periodiek van onze Stichting is in 1987 wederom viermaal ver schenen. Het eerste nummer werd ditmaal geheel verzorgd door het PWN in Bloemendaal. Dit, ter gelegenheid van de heropening van het gerenoveerde hoofdkantoor, aan de geschiedenis van het PWN en het Kinheimpark gewijde nummer was een mooie uitgave om ons jaar mee te beginnen. Het jaarverslag werd als inlegvel aan dit nummer toege voegd. Het tweede nummer, dat uitkwam aan het eind van de maand juni, bevatte o.a. een verslag van onze viering van het 2e lustrum en de fotowedstrijd daaraan verbonden. De mooie foto's van de prijswin naars sierden dit blad. Het derde nummer week af van het gebruikelijke "Mededelingenblad". In plaats hiervan gaven wij een lijst van "Kleine Monumenten" uit, die voor de bewoners van Bloemendaal een mooi overzicht biedt van wat er zoal te vinden is op dit gebied in onze gemeente. Helaas liet de druk hier en daar te wensen over, waardoor een ge deelte van de oplage nogal onduidelijk bleek te zijn. Het decembernummer was, zoals gebruikelijk, een extra "dikke" editie, met veel lezenswaardige artikelen speciaal voor de feest dagen Het eerste nummer werd gedrukt door het PWN, de nummers 2 en 3 door de AVO-werkp1aatsen te sGravenhageHet bezwaar van de af stand en nog enkele technische redenen deden ons echter besluiten een drukker in de buurt te zoeken. Het laatste nummer werd daarom gedrukt door Melisie te Heemstede. Het resultaat stemt ons zeer te vreden en wij hopen dus op een langdurige en vruchtbare samenwer king met dit bedrijf.

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 10