JAARVERSLAG 4 Twee belangrijke gebeurtenissen stonden voor de Stichting "Ons Bloemendaal" centraal in het afgelopen jaar: le de viering van het tweede lustrum 2e de open monumentendag ad 1. De viering van het 2de lustrum met een expositie van het werk van Adriaan Boer in de tentoonstellingsruimte van het gemeente huis was een groot succes. Niet alleen trok de tentoonstelling meer dan 850 bezoekers maar tevens heeft de belangstelling rond dit gebeu ren de aanzet gegeven tot kontakten tussen de Stichting Nederlands Foto en Grafisch Centrum en de familie Boer over het veilig stellen van dit belangrijke fotografisch werk. De feestelijke opening van de expositie in de hal van het Raadhuis werd opgeluisterd door een muzikaal optreden van Paula Lingbeek en Ingrid de Vries (resp. piano en viool). Tevens werd de winnaar be kend gemaakt van de fotoprijsvraag, die in het teken van de kleine monumenten stond. Uit de verschillende originele inzendingen kwam Freek Baars als winnaar uit de bus. ad 2. De 1ande1ijke_monumentendag werd dit jaar voor het eerst ge organiseerd door samenwerking van de ANWB, de AVRO, de Stichting Nationale Contactcommissie Monumentenbescherming, het Nederlands Bureau voor Toerisme, Vereniging Nederlandse Gemeenten, gesteund door de Raad van de Monumentenzorg en het Ministerie van WVC met het doel in brede kring belangstelling te wekken voor de vele monu menten die ons land rijk is. De organisatie die landelijk gezien zeer succesvol genoemd mag worden berust in de meeste gevallen bij het gemeentebestuur, doch in onze gemeente heeft de Stichting "Ons Bloemendaal" voorgesteld de uitvoering op zich te nemen, financieel gesteund door de gemeente. Op 12 september vond dit gebeuren plaats, voorafgegaan door een prijsvraag, waarbij zestien rijksmonumenten in onze gemeente geïdentificeerd moesten worden aan de hand van foto's, die huis aan huis waren verspreid. De bijzonder mooie foto's gemaakt door Freek Baars, werden op de monumentendag zelf tentoon gesteld in de theekoepel van Wildhoef, waar velen kwamen kijken of zij de puzzle goed hadden opgelost. Onder de goede inzenders zijn enkele boeken over Bloemendaalse on derwerpen verloot. Het ligt in de bedoeling om de komende nationale monumentendag op 17 september 1988 opnieuw mee te doen. Plannen hiervoor zijn in de maak, bijzonderheden hierover zullen in ons juni-nummer worden gepubliceerd. Mede door beide bovengenoemde activiteiten groeide het ledenbe stand van onze Stichting van 827 op januari 1987 tot 882 per 1 januari 1988. De verwerking van ons ledenbestand ligt nog steeds in handen van het Administratief Centrum te Haarlem. Het bestuur van de stichting kwam in 1987 tien maal bijeen om te vergaderen. Daarnaast hadden de verschillende secties onderling, al dan niet met hun vrijwilligers, regelmatig contact. Sinds juni van het afgelopen jaar hebben we weer een voltallig be stuur, nu mevrouw van Voorst Vader-Duyckinck Sander onze gelederen weer is komen versterken. Gezien haar vorige inzet voor - en niet te vergeten aanzet tot - de Stichting "Ons Bloemendaal" zijn wij uitermate dankbaar dat wij weer van haar energie en deskundigheid

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 5