5 gebruik kunnen maken. Ook in 1987 hebben we weer vele malen een beroep moeten doen op onze juridisch adviseur, de heer Mr Th.C. van Schagen, die ons met veel inzet, geheel belangeloos ter zijde staat. Ie Ten aanzien van de ontgronding aan de Mi1itairenwegwaarbij de heer van Schagen uit onze naam bezwaar had aangetekend tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord Holland voor onder meer het buiten toepassing laten van het bepaalde in art. 22 van de ontgrondingswet heeft Gedeputeerde Staten onze bezwaren onge grond verklaard. Daar vrijwel zeker leek dat deze beschikking de marginale toetsing van de AROB-rechter zal overleven hebben we geen beroep aangetekend. 2e Wat betreft de uitrit aan de_Elswoutslaan ten behoeve van het tennispark heeft de Kroon op 13 oktober jl besloten dat de be staande uitrit gehandhaafd en verbeterd dient te worden. Hier voor zullen binnenkort de nodige stappen ondernomen worden. 3e De vergunning voor de uitbreiding van de kleedacdatie_en kantine van het tennispark aan de Elswoutslaan is inmiddels ver leend. Onze bezwaren hiertegen werden door het gemeente bestuur van Haarlem niet ontvankelijk verklaard. Hiertegen tekende de heer van Schagen voor ons bezwaar aan bij de Raad van State. Wij wachten nog op behandeling van dit bezwaarschrift. Thans ligt er een aanvraag van de eigenaar van het tennispark de uitbreiding te mogen gebruiken als woonhuisZowel het gemeente bestuur van Haarlem als het provinciaal bestuur van Noord Holland hebben besloten een verklaring van geen bezwaar te verlenen voor het wijzigen van het gebruik van de eerste verdieping. Hiervoor dient een wijziging van het bestemmingsplan plaats te vinden. Het huidige bestemmingsplan staat geen bewoning toe in dit re creatiegebied. Wij zullen ons hiertegen tot het uiterste verzet ten, daar we willen voorkomen dat de mogelijkheid geschapen wordt dat het tennispark vol gebouwd zou kunnen worden. Voor de vreem de gang van zaken in deze kwestie verwijzen we naar elders in dit blad. 4e Ten aanzien van het temmingsp1an_Duin_en_Daa1_I - met betrek king tot de bouw van een huis aan de Lage Duin en Daalseweg, op het terrein van het oude "Saxenburg" - wachten we nog op behan deling van het bezwaarschrift van de aanvrager van de woning bij de Raad van State. 5e Het verontrust het bestuur van de Stichting "Ons Bloemendaal" zeer, dat telken male in de gemeente als "landschappelijk waar devol" aangemerkt gebied onherstelbaar wordt beschadigd door af graving. Twee jaar geleden was dat aan de Mi1itairenweg te Over- veen, afgelopen jaar weer aan de Midden_Duin_en_Daalseweg te Bloemendaal. Hoewel we deze keer snel geattendeerd werden op deze zaak en direct actie van het gemeentebestuur vroegen, bleef ingrijpen van de kant van de gemeente achterwege. Ook hiertegen tekende de heer van Schagen bezwaar aan. De gemeente verwees de zaak naar het provinciaal bestuur, die de zaak terug verwees naar de gemeente. Tenslotte kwam publieke werken met de medede ling dat hun tekeningen van het betreffende gebied in eerste in stantie onnauwkeurig waren geweest. De herziening van de teke ningen maakte duidelijk dat de afgraving niet illegaal was. Wij wachten nog op afhandeling van deze zaak.

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 6