21 Laat ik de Zangvereeniging "Overveensch Mannenkoor" niet vergeten, die twee concerten per seizoen gaf, eerst in hotel het Raadhuis, later in de gemeenteschool. Als slotnummer werd altijd het bekende lied: "Hulde aan Overveen" gezongen, gedicht door den hoofdonder wijzer Van der Stok en getoonzet door den dirigent W. Wiegant. Hoeveel schoone feesten leven in mijn herinneringen voort! Het bezoek van H.M. de Koningin-Moeder met onze Koningin Wilhelmina als prinsesje in 1892 en het groote bloemencorso, georganiseerd door den A.N.W.B. in 1896. Dan was ons dorp met zijn eerepoorten en bloemen weelde een attractie voor heel het land. Een bijzondere vermelding verdient het 25-jarig ambtsjubileum van den zoo geachten en beminden Burgervader, den Heer Lonbar Petri op 8 Juni 1878. Het geheele dorp was in feesttooi, het Burgemeesters huis was fraai versierd en eerepoorten stonden aan het begin van het dorp en den Bloemendaalscheweg. Door een uitgelezen eerewacht te paard onder leiding van den heer Gérard van der Vliet, werd de Burgemeester in de gemeente verwelkomd. Op Kraantje-Lek werd een groot kinderfeest gegeven, waar al de schoolkinderen uit Bloemen- daalVogelenzang en Overveen den geheelen dag werden onthaald, af gewisseld door kinderspelen. En toen het uur van scheiden daar was en de Jubilaris, omringd door de feestcommissie boven op den Blin- kert ten afscheid door de kinderen, die aan beide zijden geschaard stonden, werd toegezongen: En vóór wij nu huiswaarts keeren Dankbaar voor 't gesmaakt genot Hoor de bede, o Burgemeester, Die ons hart verheft tot God. Blijf nog vele jaren werkzaam Aan den bloei van Bloemendaal, En dat daarbij s Hemels zegen Mildlijk op U nederdaal! was dit te midden der schoone natuur, op een schitterenden zomera vond bij ondergaande zon, een onvergetelijk moment. Tenslotte mag ik onze Overveensche kermis niet onvermeld laten, die in Augustus werd gehouden. Wanneer deze werd opgebouwd, bijge staan door de dorpsjeugd, en van Ooyen, de poffertjesbaas, met toe stemming van het Gemeentebestuur de tol liet verplaatsen om zijn établissement op te kunnen bouwen, dan was ons dorp die week in feestvreugde met de simpele pret van koekslaan en verloten. En wan neer dan den laatsten Zondag het overtuintje van hotel Van Ouds het Raadhuis met lampions was verlicht, kwam ook de Haarlemsche burgerij in grooten getale naar Overveen om deze eenvoudige dorpsvreugde me de te beleven. Het gebeurde in die week vaak dat de heer W. Borski Jr., eigenaar van Belvédère, de schoolkinderen op poffertjes trak teerde, want in dit verband wil ik niet onvermeld laten, dat de heer Borski véél voor zijn dorp voelde. Hij is helaas in den bloei zijner jaren overleden zonder zijn groote plannen voor den bouw van het trotsche Elswout te hebben kunnen uitvoeren, dat daardoor nooit zijn voltooiing heeft bereikt.

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 22