VAN BESTUUR EN REDACTIE 2 Motto bij dit nummer: "What is this life if full of care You have no time to stand and stare" Anoni em Zonder daar direct op uit te zijn, was "Ons Bloemendaal" de af gelopen maandenfull of care" om de doelstelling: behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur, waar te maken. Voor 1988 viel de hockeyclub "Bloemendaal" de eer te beurt de Europese Kampioenschappen voor landskampioenen op haar velden te organiseren. Met veel ambitie en enthousiasme zijn talloze vrij willigers maandenlang in de weer geweest om de organisatie van deze omvangrijke gebeurtenis vlekkeloos te doen verlopen. Daarbij waren natuurlijk grote tribunes en ook een "Promodorp" o.a. ter huisvesting van de sponsors onmisbaar. Deze bouwwerken zouden op de weilanden van "Caprera" komen. In eerste instantie zette "Ons Bloemendaal" al zijn stekels over eind: een aantasting van dit schitterende natuurlijke weidegebied, midden in het broedseizoenleek onaanvaardbaar! Hoe kón de ge meente, eigenares en beheerster van Caprera zoiets toestaan?! "Ons Bloemendaal" had intensief schriftelijk en mondeling contact met zowel het College van B en W als met de commissie van voor bereiding van de EK. Men maakte ons duidelijk dat verandering van de lokatie voor promodorp en tribune op zo korte termijn on mogelijk was. Hiervoor hadden wij begrip. Omdat we de verzekering kregen, dat het werkelijk een eenmalige gebeurtenis was en de hockeyclub accoord ging met stringente voorwaarden zoals: zo kort mogelijke aanwezigheid van de bouwwerken, toezicht door de gemeente bij opbouw en afbraak en vergoeding van eventuele schade, gingen wij - zij het zeer node - accoord met éen en ander.- Jammer blijft het dat wij, als pleitbezorgers voor de natuur toch zeker ook belanghebbend, niet van het begin af aan bij het over leg betrokken werden. Zeker waren er dan heel wat irritaties te voorkomen geweest! Een tweede punt van zorg vormt de gang van zaken op Elswout. Hier bestaat verschil van mening tussen de diverse gebruikers, de be heerder en de omwonenden. Daarnaast geven noodzakelijke bezuini gingen en de verzelfstandiging van Staatsbosbeheer - beheerder van het landgoed - ons reden genoeg hier zeer alert te zijn. Zeker hebben we oog voor de financiële kant van het beheer,maar behoud van dit, niet voor niets potentiële rijksmonument, moet toch op de eerste plaats staan! Nieuwbouwp1annen aan de Bloemendaal-dorpstraat en de ontwikkelin gen rond de R.K. kerk a.d. Kleverlaan houden ons bezig. De wijze waarop de nieuwe eigenaar van het eiland van Duin en Daal daarvan gebruik maakt, stemt ons - al zijn goede bedoelingen ten spijt - niet tot vreugde. Een strak en streng gemeentelijk beleid is hard nodig om het hart van Springers villapark Duin en Daal gaaf te houden. Wij blijven een en ander kritisch volgen.

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 3