5 Wil men niet het risico lopen de bus al vol aan te treffen dan kan men zich van een plaatsje verzekeren door vóór 1 september 1988 f.3,50 of een veelvoud daarvan, over te maken op giro 3762200 ten name van Stichting "Ons Bloemendaal" te Aerdenhout onder ver melding van "bustocht Open Monumentendag". Misschien is het goed te vermelden, dat het ons niet raadzaam lijkt zeer jonge kinderen mee te nemen De leiding van de tocht berust bij bestuursleden van de St. "Ons Bloemendaal", het commentaar tijdens de rit zal door mevrouw S1agter-Wieringa worden verzorgd. In het kader van deze aan onze rijksmonumenten gewijde dag willen wij graag aandacht vragen voor een van de oudste kleinere rijks- monumenten in de gemeente, herberg "de Knip" aan de Bloemendaalse Kleverlaan op de hoek van de Busken Huetlaan. Jarenlang maakten de oude gebouwtjes deel uit van een onverdeelde boedel, kortgeleden echter is daar verandering in gekomen. Een jonge, enthousiaste na zaat van de bekende Houtgraaf-fami1ie is in het bezit gekomen van "de Knip" en hoopt in de komende jaren in samenwerking met Gemeen te en Rijk de restauratie ter hand te nemen. Een ambitieus en moedig plan dat de steun van velen verdiend. "Ons Bloemendaal" is bijzonder blij dat er een einde zal komen aan de jarenlange verwaarlozing van dit unieke monument en dat er een restauratie-plan wordt opgesteld. In het september-nummer ho pen wij de geschiedenis van de herberg "de Knip" uitvoerig aan de orde te laten komen. In dit verband vestigen we graag nog eens de aandacht op ons restauratie-fonds. Niet dat wij in staat zullen zijn een substan tiële bijdrage te leveren in de restauratiekosten van een dergelijk project, maar wel zouden wij te zijner tijd misschien ter vervol making van het geheel een passende bestrating van het erf, een hekwerk, een replica van het oude uithangbord of nieuwe lei-linden kunnen aanbieden. Na het prieel en de hermitage op Elswout en de theekoepel van Wildhoef, nu dus "de Knip" in de schijnwerpers. Voor bijdragen van f.25,of meer op giro 18211 t.n.v. Restau ratiefonds St. "Ons Bloemendaal" (onder vermelding van "de Knip") ontvangt u bovendien, zolang de voorraad strekt, een mapje met vier fraaie copieën van oude prenten uit de omgeving. Tot ziens op 17 september! Het Bestuur

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 6