HARTELUST Nieuw historisch boek over Bloemendaal. Omstreeks 15 september a.s. verschijnt onder de titel "Hartenlust van buitenplaats tot woon- en winkelcentrum in Bloemendaal" een nieuw historisch boek. Het boek is geschreven door de Bloemendaler Wim- Post, die de buitenplaats Hartenlust in een groot aantal fa cetten behandelt. Het landgoed lag centraal in Bloemendaal aan de tegenwoordige Dorpsstraat, vanaf de Dr. D. Bakkerlaan tot aan het Kerkplein naar de Delft, met aan de overzijde van de Bloemendaalseweg nog eens twee overbossen. Haar bewoners en eigenaars, in hoofdzaak Amster damse en Haarlemse patriciërs, deden Hartenlust uitgroeien tot een zeer riante buitenplaats. Nog geen 90 jaar geleden besloeg het een oppervlakte van 40 ha.. Het werd daarna grotendeels in een villa park en een woon- en winkelcentrum veranderd. Nieuwe wegen ontstonden als: Noorder en Zuider Stationsweg, Rusten- burgherweg, HartenlustlaanVijverweg, Dr.D. Bakkerlaan, Acacialaan, Popellaan en een gedeelte Iepenlaan. Op de zogenaamde overbossen van Hartenlust ontstonden: De Genestetweg, Verlengde Koepellaan, Mollaan, Potgieterweg en gedeelten van de Boslaan en Zomerzorger- laan. Van het eens zo mooie buiten resteert nu nog het herenhuis aan de Vijverweg 18 met omliggend park van 1 ha. Onderwerpen welke aan de orde komen zijn: de eerste bewoners, het buitenleven, de vinkenbaan, de ontwikkeling van tuin en park, de kunstverzameling, de familie Borski, de exploitatie, de verkaveling, het huidige winkelcentrum enz. Het boek is voor f. 35,- te koop bij de boekhandel en uitgeverij Schuyt en Co te Haarlem. Gezicht in het landgoed Elswout, genomen vanuit de Elswoutslaan Foto: Gemeentearchief Bloemendaal. 2

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 3