de". Het huidige gebouw is 18e eeuws en staat op de plek van een nog ouder exemplaar. Vlak vóór de Viersprong zijn we nog, aan de linkerkant, een merk waardig bruggetje gepasseerd over een oude, vrijwel opgedroogd duinrel, zoals er vroeger zovele vanuit de duinen in oostelijke richting stroomden. - Op de Viersprong, liggen rechts nog enige interessante gebouwtjes, de' "Haringbuys" (R.M.), 18e eeuws, vroeger herberg en tol. Daar tegenover een kleine lage woning (R.M.) eveneens 18e eeuws. Het indrukwekkende "Bos :en Landzicht" tegenover de tol is nog steeds geen rijksmonument. - De Viersprong oversteken de Oosterduinweg in, over de oude tram baan. Rechts het kleine "tram"- huisje, dat oorspronkelijk een tuinmanswoning was behorende bij de villa op de hoek van de Zand- voorterweg - Weg vervolgen door de Bi1 derdijk1aan en de Burg. den Texlaan. Rechts de uitmonding van het Munters laantjeeen zeer oude ver bindingsweg. Langs de panden Eikengaarde" en daarnaast het eigen woonhuis van architect Smit, die ook het inmiddels gesloopte "Els- horst" ontwierp. - Op de hoek van de Bovenweg en de Oosterduinweg ligt opnieuw een voormalige tuinmanswoning, ooit bekend als het "cafétje van Floo- ren" - Via de Bovenweg de Elswoutslaan in, rechts het rentmeestershuis (R.M.) van 1847 en het inrijhek van het voormalige "Duinvliet" Het vinkenhuisje op het terrein van Oud-Aelbertsberg achter het meertje van Caprera. Op de wanden vindt men nog de jaaropgaven van de gevangen vogels, opname: juli 1952. Gemeentearchief Bloemendaal. 7

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 8