EEN VROEGTIJDIGE AANKONDIGING Veel "groene" onderwerpen blijven, vanwege plaatsgebrek, buiten beschouwing. Aan het onderwerp "Boomverzorging" heeft de Bomen- stichting haar september-oktober nummer 1988 gewijd. Wij bevelen dit van harte in Uw aandacht aan. U kunt het bestellen door overmaking van f.7,50 (incl. portokosten) op postgiro 2108755 t.n.v. Bomenstichting Utrecht, onder vermelding van "Themanummer Boomverzorging". Bij afname van meer dan één exemplaar geldt kor ting. Informatie bij de Bomenstichting, tel. 030 - 331328. De Stichting "Historisch Museum Zuid-Kennemer1and i.o." heeft het voornemen om - in samenwerking met het Frans Halsmuseum - in 1992 een tentoonstelling te organiseren over "De Textielnijverheid in M£££A££_££_T.E£i:££]s Bij de Stichting Historisch Museum is o.a. "Ons Bloemendaal" aan- geslo ten Tot de textielnijverheid behoorden ook de blekerijen. In onze ge meente waren zij van groot belang voor de economie. In de stad Haarlem zelf werden linnen, wol en zijde gedurende vele eeuwen op allerlei manieren verwerkt. Er is vrij veel literatuur ver schenen over dit onderwerp en nog veel meer gegevens liggen ver scholen in de archieven. Evenals bij vorige gelegenheden (denk aan: "Drinken en Klinken in Kennemerland""Haarlem in de Franse tijd" en "In de loop van het Spaarne"zal de Historische Werkgroep van de Vereniging "Haerlem" een belangrijke bijdrage leveren aan het tot stand komen van de tentoonstelling en een begeleidend boek. Begin 1989 wordt - op nog nader te bepalen plaats en datum - een informatieavond gehoudenwaar enige specialisten op textielhis torisch gebied uit de doeken zullen doen wat precies de bedoeling is. Zonder zich ook maar enigszins te binden kunnen belangstellen den daar horen wat er gaat gebeuren. Mochten er onder onze contribuanten mensen zijn, die er over den ken mee te doen aan de voorbereiding van de tentoonstelling, dan kunnen zij zich in verbinding stellen met Mw. H. Slagter-Wier inga tel. 023 - 263.834. 3

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 4