VAN DE REDAKTIE "Elk wat wils" dat hopen we U tenminste te brengen in dit zomer nummer van "Ons BloemendaalVan verschillende kanten kregen we de laatste tijd aardige artikelen toegezonden, die we hier graag plaatsen. Van Jac. P Thijsse is er een, nog steeds actuele, ontboe zeming over de achteruitgang van Bloemendaals schoon. Twee des kundigen vertellen op ons verzoek over weilandbeheerDe heer A. Engelman, bioloog en leraar aan het Mendelcollege legt uit waarom vroeger de weilanden zo vol prachtige bloemen stonden. De heer J. de Vos, districtsbeheerder van Staatsbosbeheer, onder andere belast met de zorg voor Elswout, vertelt over het beheer van de landschap pelijk zo waardevolle weilanden van Elswout. Wij danken alle schrijvers heel hartelijk voor hun medewerking! Natuurlijk ont breekt ook de rubriek "Herinneringen van Oud-Bloemendalers" niet. Voorts hopen wij, dat de nieuwe rubriek "Plus en Min", bij U in de smaak valt en dat U ons zult willen helpen bij het vinden van nieuwe items Tenslotte nog de aankondiging van enkele activiteiten in de komende maanden Op 27 juli a.s. om 19.30 uur een fietstocht langs een viertal "ecologisch" beheerde tuinen in Aerdenhout. De tocht staat onder leiding van mevrouw C. van Vrede- van der Hoeven. Mevrouw van Vrede denkt bij ecologisch beheer aan de omschrijving daarvan, zoals Dr Lucia Albers die gaf in haar boekje Zuid-Kennemerland op weg naar het natuurlijke". Wanneer men zijn tuin ecologisch be heert, tracht men gunstige voorwaarden te scheppen voor de levens omstandigheden van diverse organismen om zo ook buiten eigenlijke natuurgebieden de natuur een handje te helpen. Aan de hand van voorbeelden wil mevrouw van Vrede laten zien, dat een ecologisch beheerde, (half) natuurlijke tuin in schoonheid en aantrekkelijk heid bepaald niet onder hoeft te doen voor een goed onderhouden traditionele tuin. Men vindt er meestal een veelvoud van de planten en dieren die in een traditionele tuin huizen. Een dergelijke tuin kan dan ook dikwijls een schuilplaats zijn voor elders zeldzaam geworden flora en fauna. Aan de tocht kunnen maximaal 15 personen deelnemen. Telefonisch opgeven bij mevrouw van Vrede 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 19 en 20 uur. Open Monumentendag 1989. De landelijke Open Monumenten dag zal dit jar plaats vinden op zaterdag 9 september. Het ligt in de bedoeling deze keer aandacht te vragen voor "Sparrenheuvel" en omgeving, mede in het kader van de bouwplannen voor het zogenaamde "Bispinckpark" naast en achter de buitenplaats. Niet alleen "Spar renheuvel", maar ook "Patna""Bloemoord", "'t Hemeltje", de thee koepel en ijskelder van "de Rijp" en vele woningen en bedrijfspand jes in de "Voorbuurt" zijn rijksmonumenten. In overleg met de eigenaren wordt een programma opgesteld, waarvan wij U via ons blad en de regionale bladen t.z.t. op de hoogte zullen stellen. Houd in elk geval zaterdag de 9e september vrij voor de landelijke Open Monumentendag, want ook in Uw directe omgeving zal er van alles te beleven zijn! Vanwege het overweldigend susses: herhaling van de Historische wandeling door Aerdenhout met dia's door mevrouw H 2

Ons Bloemendaal | 1989 | | pagina 3