DE LANDELIJKE OPEN MONUMENTENDAG Op zaterdag 9 september a.s. zal voor de derde maal in succes sie een landelijke Open Monumentendag georganiseerd worden. In Bloemendaal zal het gebeuren zich voornamelijk afspelen in en rond de zogenaamde Voorbuurt. In de theekoepel van "de Rijp" zal een informatie-centrum gevestigd zijn. Naast een expositie van enige interessante stukken uit het gemeente-archief met betrekking op "de Rijp"zal hier een brochure te verkrijgen zijn die een overzicht geeft van de geschiedenis van de Voor- buurt in het algemeen en van verschillende panden in het bij zonder. Immers nergens in Bloemendaal zijn zoveel rijksmonumen ten dicht bijeen te vinden als juist hier! In de gang van "Sparrenheuvel" zal een tentoonstelling worden ingericht, bij de Ijskelder aan de Mollaan kan ijs worden gegeten, rondom "Patna" zal van alles te beleven zijn, de poorten bij Plevier en Rutte zullen open zijn, bakkerij Koot heeft Bloemendaalse Kruidnoten en 't Hemeltje schenkt ambachtelijk bier. Boekhandel de Wit en 't Boekendaaltje zullen aandacht schenken aan regio nale geschiedenis en foto's in de etalages zullen aan vroeger herinneren Gezien de ontwikkelingen die in dit stukje Bloemendaal te verwachten zijn leek het ons zinvol nog eens "stil te staan" en "om ons heen te kijken" in de Voorbuurt. Maar ook in Vogelenzang is er op 9 september wat te beleven! De R.K. Kerk zal voor het publiek geopend zijn en wij kunnen U verzekeren dat een bezoek aan deze kerk met zijn fraaie inte rieur de moeite waard is! Op het moment, dat wij dit schrijven is nog niet bekend of ook de Ned. Herv. Kerk weer van de partij zal zijn, maar gezien het feit dat beide voorgaande jaren dit oude, bijzonder mooie monument zijn deuren openzette, wagen we het er maar op de Kerk alvast te noemen. De diverse monumenten zullen van 10.00 uur 's morgens tot 16.00 uur geopend zijn. De Redaktie. Doel steiling Artikel 2 Het doel van de stichting is het bevorderen van de belangstelling en de waardering voor en de kennis en het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in de Gemeente Bloemendaal, alsmede in de omringende omgeving, die hierop een directe of indirecte invloed heeft 2

Ons Bloemendaal | 1989 | | pagina 3