Het Sterrebos Het gedeelte Saxenburgerbos, bekend als het "Sterrebos", gele gen ten zuidoosten van de vinkenbaan werd in 1921 veranderd. Daar werden wegen aangelegd en verrezen woningen van het zoge naamde Bos en Duin SterreboslaanBos en Duinlaan en Bos en Duinplein Van het oorspronkelijke Sterrebos was toen al niet veel meer zichtbaar; het was grotendeels laag hakhout en in het centrum lag een zandplaat, omgeven door vier grote bomen. Deze werden in de volksmond de "Koele Bomen" genoemd; in het zand speelde de jeugd. Dit gedeelte was wel vrij toegankelijk. De Kortelaan In dezelfde periode werd ook de zogenaamde Kortelaan, het smalle weggetje dat liep van de Donkerelaan naar de Zomerzor- gerlaan, doorgetrokken. Het sloot aan op het nieuwe stuk Brede- rodelaan, dat door het bos heen een betere verbinding kreeg met Overveen. Zo lag ook tegenover het appartementencomplex Zomer- zorg, in voorafgaande eeuwen aan de Kortelaan, een boerderij. In de 18e eeuw bewoond door boer Van Breukelen en eind 19e eeuw door boer Uitendaal. Begin 1900 werd hij afgebroken en boer Uitendaal verhuisde naar de boerderij van Huis te Bloemen- daal aan het einde van de Aelbertsbergweg Tijdens deze verandering van het nieuwe gedeelte Brederodelaan verrezen in de omgeving van de gesloopte boerderij de drie blokjes woningen aan het pleintje, thans Brederodelaan nr. 153- 167. Al deze bewoners hebben het voorrecht te genieten van een uniek vergezicht. Hotel-restaurant Zomerzorg Op de plek van het appartementencomplex Zomerzorg stond voor heen hotel-restaurant Zomerzorg, voor en tijdens de reorganisa tie van de Brederodelaan geëxploiteerd door logementhouder H.Hupkes. Voor deze veranderingen lag het terras aan de over zijde van de weg op de open plek van de gesloopte boerderij Daar stonden 's zomers de tuinstoeltjes met tafeltjes, wat sterk deed denken aan een Parijs terrasje. Toen de nieuwe Brederodelaan was gerenoveerd en Hupkes bemerkte, dat niet alleen het verkeer maar ook zijn klandizie toenam, ging ook hij reorganiseren. Hij liet aan de zijde van de Brederodelaan een grote houten serre aanbouwen met een nieuw breed terras. Hotel-restaurant Zomerzorg aan de Brederodelaan omstreeks 1964. Nu staat er op deze plek het appartementen-complex Zomerzorg. 18

Ons Bloemendaal | 1989 | | pagina 19