PLUS EN MIN on Plus Een rooskleurige toekomst voor "Overbeek"toegelaten tot de, door de overheid erkende en gesubsidieerde Stichting tot Behoud van Particuliere Historische Buitenplaatsen. Overbeek kan hierdoor profiteren van een aantal regelingen vooral op het gebied van beheer, hers tel en onderhoud van het groen Het tegeltableau op de ge vel van het postkantoor in Bloemendaal weer zichtbaar, zij het op het moment van ter perse gaan van dit nummer nog wat beschadigd. Moge spoedig herstel volgen! De "Ijskelder van de Rijp" keurig gerestaureerd. Tijdens de Open Monumentendag op 9 september j 1 kwamen et telijke honderden mensen daar en in de buurt een kijkje nemen Het nieuwe fietspad langs de Duinlustweg in Overveen, zo goed in het landschap ingepast Een prachtig nieuw hek aan de Oosterduinweg in Aerden- hout bij de voormalige tuin manswoning van "Eikeng'aarde" Het gereedkomen van de restauratie van de kerktoren in Vogelenzang. Min - Het bekladden met goudverf van het onlangs door de win keliersvereniging Bloemendaal geplaatste beeld van een touwtje springend meisje. "Wellicht door een malloot, die zich stoorde aan haar naaktheid"zo schreef ons een lezeres. - Het gebrek aan onderhoud aan de koepel van "Wildhoef", enige jaren geleden geres taureerd met behulp van de gemeente en het restauratie fonds van "Ons Bloemendaal". - Het idee door B. en ,W in het ontwerpbestemmingsplan "Bloemendaal-Dorp" te berde gebracht om in de tuin van het rijksmonument "Bloem- oord"Bloemendaalseweg' 125 en tegenover de nog vrij gave gevelwand van de Voorbuurt de bouw van een bank met daar boven woningen mogelijk te maken. "Ons Bloemendaal" maakte bezwaar! - Enkele maanden heeft op de gevel van het clubhuis van de hockeyclub Bloemendaal een ontsierende reclame voor een creditcard geprijkt, zonder dat daarvoor vergunning was gegeven of zelfs maar aan gevraagd. De reclame is gelukkig nu verdwenen. Zou de hockeyclub zijn teruggeflo ten? Eindelijk werd er een begin gemaakt met de restauratie van "de Knip" aan de Klever- laan in Bloemendaal. Helaas is de subsidiëring nog niet van dien aard, dat de restauratie ook spoedig voltooid zal kunnen worden. l 27

Ons Bloemendaal | 1989 | | pagina 28