VAN DE REDACTIE Evenals december 1988 presenteren wij U weer een themanummer. Het leek de redactie van "Ons Bloemendaal" n.l. een goede gedachte aan te knopen bij de herdenking van het honderdvijf- tigjarig bestaan van Noord- en Zuid-Holland als zelfstandige provincies. Al meer dan een jaar geleden schreven de Culturele Raden der beide provincies een prijsvraag uit voor lokaal- historische verenigingen om onderzoek te doen naar "Het dage lijks leven in Holland in 1840". De beste inzendingen zullen worden gebundeld in een in 1990 te publiceren gedenkboek. Aan de prijsvraag deed voor "Ons Bloemendaal" mee ons bestuurslid L.J. van Emmerik. Gaarne nemen wij ook in "Ons Bloemendaal" een deel op van zijn speurwerk naar "Bloemendaal in 1840". Aanslui tend aan dit thema is het artikel van W. Post over de Vinken- baan aan de Donkerelaan, en de diverse eigenaren in de loop der eeuwen. De vinkerij was in de eerste helft van de 19e eeuw uiterst populair. De grootste vangsten worden uit deze periode gemeld! Tenslotte een artikel over een "doorwerkproject" te Overveen in 1840. Reeds lang lag in portefeuille de herinnering aan de Bekslaan in het begin van deze eeuw, van de heer J. Richardson door mw Van Trotsenburg opgetekend. Natuurlijk ontbreekt ook de rubriek en -" niet. Als steeds houdt de redactie zich ten zeerste aanbevolen voor bijdragen en artikelen. Rest ons U, lezers van "Ons Bloemendaal" - ook uit naam van het bestuur van de Stichting - goede feestdagen en een gelukkig 1990 toe te wensen! In onze rubriek "Plus en Min" (zie pag27) noemen wij de restauratie van de kerktoren te Vogelenzang. In September en October '89 was de restauratie nog in volle gang. 2

Ons Bloemendaal | 1989 | | pagina 3