f.11.000,- geweest zou zijn. Exacte cijfers zijn nog steeds niet openbaar gemaakt. Moge lijkheid C zou te grote inwen dige verbouwingen eisen, omdat koeien en paarden niet samen in één stal kunnen worden gehuis vest. Gekozen is dus voor B: in de toekomst wil men de paarden van de Stichting "Stal Elswout" die nu nog in de oude stal bij het grote huis staan, hierheen overbrengen. Het is te begrijpen dat bovenstaande handelwijze grote wrevel heeft gewekt. Toch heeft "Ons Bloemendaal" zich over laten halen zitting te nem,en in een adviescommissie voor het beheer van "Elswout" Waarom? - SBB heeft zijn oprechte spijt betuigd over de gang van zaken, - de commissie is ingesteld op initiatief van de gemeente Bloemendaal In de commissie hebben zitting: de gemeente, (wethouder voor cultuur en recreatie, drs. P.J. van der Ham is voorzitter), twee vertegenwoordigers van SBB, één vertegenwoordiger uit het Ramp- laankwartier (gemeente Haarlem), twee van de omwonenden in de gemeente Bloemendaal, één van het gemeentebestuur van Haarlem (het aangrenzende "Duinvliet" ligt in Haarlem) en één van "Ons Bloemendaal". Er zijn op Elswout méér zaken dan de boerderij alleen, die de aandacht vragen en SBB verdient ook steun bij het vele goede werk, dat wordt verricht, zoals de restauratie van het poortge bouw en de brug daarheen, de aanleg van riolering vanuit de Orangerie en de verwerving en restauratie van de vervallen theekoepel van Elswoutshoekmet de bedoeling deze ergens op Elswout een plaatsje te geven. Voorts is het van groot belang in de naaste toekomst de chao tische parkeertaferelen te beëindigen en tot een voor ieder aanvaardbare oplossing van het probleem te komen. Bij andere plannen zetten wij grote vraag tekens, zoals bij het reeds genoemde verplaatsen van de paardestallen naar de boerderij en het idee de net in de groei zijnde beuken langs de oprijlaan te vervangen door linden. Om nu SBB het voordeel van de twijfel te gunnen en te proberen enige invloed op het beleid uit te oefenen, heeft "Ons Bloemendaal" ook een afvaardiging naar de beheerscommissie gezonden in de persoon van mwVan Voort Vader. (Overigens zullen in de toekomst de vergaderingen v.d. commissie openbaar zijn). De eik in Vogelenzang (Vogelen- zangseweg 109) is niet meer. Na lange discussies besloot het bestuur van AROB-procedure (Bezwaar bij het gemeentebestuur en verzoek om schorsing bij de Raad van State) af te zien, toen de gemeente eenmaal de bouwvergunning had verleend voor een schuur op de plaats, waar de bewuste eik stond (zie jaarverslag 1988). De kans op succes in een dergelijke proce dure was n.l. zo klein geworden en zowel het gemeentebestuur als de eigenaar zo weinig genegen zich aan het gegeven van de grote eik aan te passen, dat wij meenden tijd en geld beter aan iets anders te kunnen besteden.. Het spijt ons zeer, dat vooral het gemeentebestuur niet van meet af aan (destijds al bij de sloop van de school en de nieuw bouw ter plaatse) rekening heeft willen houden met deze eik en de functie die een volwassen boom vervult temidden van nieuwe huizen en verzuimd heeft ook deze eik als "waardevol" op de plankaart aan te geven. 9

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 10