contribuanten tellen. Wij zijn zeer dankbaar voor de actieve donateurs die altijd bereid zijn ons te assisteren op topdagen zoals bvde Open Monumentendag. Zonder hun hulp zouden we het niet klaarspelen. Dankbaar zijn we ook voor de contribuanten die ons bedenken met oude foto's, prentbriefkaar ten, geschriften, prenten e.a. die belangrijk voor de Stichting zijn. Al dit meeleven en -denken is een stimulans voor ons werk. Intensief heeft het bestuur zich verdiept in de problematiek rond de behoefte aan een golf terrein Eén van de bestuursle den had zitting in de gemeen telijke werkgroep Golf. Hoewel we begrip hebben voor het ver langen dat leeft onder de Bloe mendalers om over een golfter rein binnen de gemeente te kunnen beschikken (ook onder de bestuursleden zijn golfers), zijn wij het met het Provinciaal bestuur eens dat daar binnen onze gemeentegrenzen geen plaats voor is. De duingebieden zijn te kwetsbaar en reeds te veel aangetast, bescherming is hier op z'n plaats. Mariënweide leent zich nauwelijks voor een golf terrein. Meer dan 9 holes zouden er, zelfs in combinatie met Mariënbosch, nooit te verwezen lijken zijn. Bovendien is ecolo gisch gezien een golfterrein hier niet verantwoord. Hetzelfde geldt voor het unieke binnen- duingebied bij Vogelenzang. Deze fraaie strandwallen en -vlakte zouden door toename van verkeer (toch al een groot probleem voor Vogelenzang), noodzakelijke vergravingenaangebrachte verhogingen en beplantingen, hun karakter verliezen, om nog maar te zwijgen van de schade door locale bemesting en veel vuldig maaien, noodzakelijk voor een goede golfbaan. Wij hopen dat het binnenduinrand gebied bij Vogelenzang nog eens die bescherming zal krijgen die het verdient De grenscorrectie ten behoeve van de Hockeyclub Bloemendaal en ten nadele van het natuurgebied Caprera is een van die zaken die ons zeer ontmoedigen. Na jaren lange correspondentie, gesprek ken, overleg, bezoek ter plaat se, beloftes, toezeggingen ed. om de situatie terug te draaien kwam het gemeente bestuur dit jaar onverwacht naar voren met een huurcontract daterend dec. '89, waardoor een verandering op voorhand onmogelijk is tot het jaar 2009. Het is ons onbegrij pelijk waarom het gemeentebe stuur ons zolang (misleid) aan het lijntje gehouden heeft. We beraden ons nog op eventuele stappen en onderzoeken in hoe verre hier sprake is van on behoorlijk bestuur. Onbegrijpelijk vinden wij eveneens de onzorgvuldigheid waarmee het Bisdom Haarlem omgaat met een erfenis in vol vertrouwen nagelaten door een van zijn parochianen. In 1926 werd een Stichting in het leven geroepen die een juist gebruik van de gronden van de oude buitenplaats Sparrenheuvel moet waarborgen. De Stichting heeft ten doel: "de aanwending van de buitenplaats "Sparren heuvel" voor Rooms Katholieke werken van godsdienstige of liefdadige aard". Wij zien niet dat het afstaan van de grond voor de bouw van dure flats ook maar op enigerlei wijze strookt met deze doelstelling. Onze juridische adviseur heeft het Bisdom Haarlem andermaal om opheldering gevraagd. Een eerder schrijven kon ons niet van een juiste handelwijze overtuigen. Geen van de hoger beroepen die wij bij de Raad van State aan getekend hadden zijn het af gelopen jaar in behandeling genomen. Het wachten is nog op een uitspraak van het niet ontvankelijk verklaren door de gemeente Haarlem van ons be zwaarschrift tegen de uitbrei ding van de kleedaccommodatie op het tenniscomplex Duinvliet aan de Elswoutslaanalsmede het gebruik van bovengenoemde accom- 5

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 6