gemunt op de duitse generale staf in hotel Duin en Daal. "Het was ontzettend en we wisten van angst niet waar we kruipen moesten en gingen plat op de grond liggen. Het gehele bombar dement heeft slechts een paar minuten geduurd, doch heeft nog heel wat slachtoffers gekost. In plaats van op het goede doel te gooien, hadden ze verschillende villa's aan de Duinwijck- weg geraakt, waarvan er een totaal vernield werd en verschei dene ernstig beschadigd. Daar mijn man bij de brandweer is, ging hij er naar toe om hulp te bieden en moest toen helpen met het weghalen van puin, want daar lagen nog mensen onder. Het was een vreselijk werk, drie kinderen werden er onder uit gehaald, een oude dame en een jong moedertje. Mijn man zag spierwit.... Dit bombardement vonden wij nu zo vreselijk, maar wat moeten dan de mensen in Duitsland meemaken Op de Potgieterweg ontstond, door onbekende oorzaak, brand, het huis was door de duitsers gevorderd en deze hadden er munitie en handgranaten opgeslagen. Een geweldige ontploffing was natuurlijk het gevolg. Denijs en andere brandweerlieden werden door de duitsers op afstand gehouden en mochten niet helpen met blussen. Gelukkig kwamen de Bloemendalers hier met alleen de schrik vrij Aan de eindeloos lijkende oorlog kwam toch een eind. De zending van het zweedse wittebrood en de voedseldroppings op 2 mei door de geallieerden waren ook voor mevrouw Denijs, ge beurtenissen om nooit te vergeten. Toen kwam de bevrijding, mevrouw Denijs lag met droge pleu ris te bed..." maar misschien heb ik alleen meer de grootheid van dit ogenblik gevoeld dan menigeen. Mijn eerste impuls was God te danken voor dit grote wonder en nooit heb ik mij zo gelukkig gevoeld als op dat moment. Ook toen weer stroomden mij de tranen over de wangen en bleef ik alleen om dit volko men te doorleven.... VREDE". Op deze foto is nog net, rechts, de mooie pui van banketbak kerij Denijs en de sigarenwinkel met hun gemeenschappelijke portiek zichtbaar. 17

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 19