van "de Sierkan". Op die wagen stonden prachtige gepoetste koperen kannen met een aftapkraan, 's Zomers waren de kannen ingepakt in witte molton hoezen om de warmte buiten te hou den De postbode bezorgde twee maal daags de post, ook op zon dag. Het postkantoor was ook toen al gevestigd aan de Aerden- houtsduinweg 5. De echtgenoot van Ina Boudier Bakker, bekend romanschrijfster, was een korte periode gestationeerd in Aerdenhout als functionaris bij de posterijen. Willem weet dat Ina Boudier Bakker een keer bij zijn vader op visite is geweest Al vóór de eerste wereldoorlog kreeg de familie Bierens de Haan een automobiel. Zus Loes chauffeerde, vader was niet geinteresseerd en moeder vond het heerlijk om rondgereden te worden Geen wonder dat iemand die is opgegroeid in zo'n schitte rende omgeving probeert om zijn visuele herinneringen vast te leggen, zowel met de pen als de penseel. De heer Bierens de Haan houdt zich de laatste tijd dan ook intensief bezig met het vervaardigen van aquarellen. W.v.T.-M. In het nu volgende verhaal laten wij onze informatiebron zelf aan het woord. In Bentveld zijn over het algemeen zeer weinig varkens. En toch toen wij in het begin van deze eeuw in Bentveld kwamen wonen in een huis aan de Pentislaan - wij waren toen de eerste winter-bewonerswas geen elektrische stroom dus nergens licht, er was geen telefoon, geen gas, geen waterleiding, wèl een pomp - toen verkeerde Bentveld nog in de bi jna-oertoes- tand; het was er de hemel op aarde, alles was er anders dan nu Mijn wijze vader besloot dat we blijvend in Bentveld zouden wonen en hij liet een huis bouwen op het stuk grond aan de hoek van de Slingerweg en de Sparrenlaan. Dat huis, Duinhage, werd een flink huis en het staat er op dit ogenblik nog, SIingerweg 2 Voordat het huis gebouwd ging worden, moest de grond die van de weg iets afhelde, worden opgehoogd. Geen nood, want op de andere hoek van de Slingerweg woonde de boer Van Dam. Hij teelde aardappelen op de velden langs de Veldlaan, hij bezat een paard en een wagen en ging zand graven aan de Zandvoortse weg op de hoek van het Naaldenveld waar later de Leeuwerikken- laan ontstaan is. Alles ging goed, totdat er een koddebeier kwam: "Van Dam wat doe je daar?" Uit was de pret en Van Dam ging nu met zijn platte wagen naar waar het huis van de Bo- daan-stichting gebouwd zou worden. Daar groef hij heel wat zand weg, totdat er een koddebeier van de waterleidingduinen kwam: Van Dam, wat doe je daar?" Nu, Van Dam weer terug naar het Naaldenveld totdat er weer een koddebeier kwam enz. en Van Dam weer naar de waterleidingduinen. En zo maar heen en weer, totdat de grond aan de Slingerweg voldoende was opgehoogd en de bouw van het huis kon beginnen. Toen wij daar eenmaal woonden waren wij goede vrienden met Van Dam en zijn vrouw. Ze woonden in het houten huis dat eens 19

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 21