PLUS EN MIN Min Plus - Ondanks alle goede zorgen eraan besteed, geeft het fiets pad langs de Duinlustweg toch hier en daar een verstedelij kende indruk, met name door de hoge betonnen stoeprand bij Kraantje Lek en de parkeerhavens voor de dienstwoningen van Koningshof. Waren hier z.g. "grastegels" niet beter op hun plaats geweest? - Langs de Tweede Doodweg in Vogelenzang staan twee monumen tale boerderijen. Helaas is de onderhoudstoestand ervan niet best en bovendien worden zij de 1aatste tijd ook nog ontsierd door een schotelantenne. -De (vage) plannen van de ge meente om, ter ontlasting van het dorp Vogelenzang een rondweg te projecteren door de prachtige weilanden ten westen van het dorp - Onlangs kwam ter veiling in Haarlem een z.g. "witje", af komstig uit de blekerij van Gehrels (herbouwd in het Open luchtmuseum te Arnhem). Het "witje" was destijds geschonken aan de gemeente en aangebracht boven een deur in het oude gemeentehuis, "de Nachtegaal", maar vandaar gestolen. Nu was het "witje" te koop, maar ging door de al te hoge prijs aan de neus van de gemeente voorbij. - Bij nader inzien bleek het toch niet mogelijk van de resten van de pui van banketbakkrij Denijs een prijzenkast voor bi1jartcentrum Vreeburg te maken. Wie weet een andere bestemming voor deze houten bouwresten met gipsen bloemen- guir1andes versierd? De aankleding met bomen en heesters van het nieuwe fietspad langs de Duinlustweg te Over- veen De beuken, geplant in de nieuw aangebrachte middenberm van de Bovenwegte Aerdenhout. Eindelijk wordt het sterk vervallen "Teylingerbosch" aan het eind van de Kleine Bekslaan te Vogelenzang, gerestaureerd. De bevolking van Vogelenzang liet tijdens de hoorzitiing over het verkeersplan blijken niets te voelen voor de rondweg om het dorp, ook al zou dit enige verlichting geven van de ver keersoverlast. Men (ook "Ons Bloemendaal" is die mening toegedaan) geeft de voorkeur aan een weg bezuiden Bennebroek, die aansluiting zou moeten geven op wegen ten oosten van Heemstede en Haarlem, boven het ingeklemd te raken tussen twee drukke wegen Publieke Werken van Bloemen daal heeft een eigen "bomen- bank": Overtollige bomen worden niet gekapt, maar met zorg overgeplant. Onlangs verhuisden bomen van de Vrijburglaan in Overveen naar Veen en Duin in Bloemendaal Een leuk nieuw bankje op ijzeren onderstel, in de "inham" van het hek langs de noordzijde van de Krullenlaan in Bloemen daal mevrouw Baay Het artistieke nieuwe hek naar het natuurgebied Caprera, aan de westzijde van de Brederodelaan (eveneens mevrouw Baay). 23

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 25