OPROEP Min Plus - Het met erg veel haast afgeven van een sloopvergunning voor het pandje Boslaan 45, Bloemendaal en het met nog meer haast effec tueren van die vergunning, (mevrouw Baay) "De Beek". De landschappelijk fraai aangelegde nieuwe ach teruitgang van Huis "de Beek" aan de Kleverlaan en de rij essen, langs diezelfde laan aangeplant Gemeenten veranderen en Bloemendaal vormt daarop geen uit zondering. We zijn geneigd te denken dat hetgeen verdwijnen gaat wel goed gedocumenteerd zal zijn, maar meestal blijkt dat niet het geval! Zeker de documentatie van vóór 1950 bevat voor onze gemeente nog veel hiaten. Van bijvoorbeeld de achterzijde van de voormalige tuin van Sparrenheuvel in Bloemendaal, die nu parkeerplaats is en waarvoor plannen tot hoogbouw bestaan, zijn geen oude foto's bekend. Wie weet bestaan er ook nog foto's van de complete rij arbeiderswoninkjes tegenover het Schoolpad, waarvan het laatste karakteristieke huisje onlangs toch tegen de vlakte moest. Enige tijd geleden werd "Ons Bloemendaal" verblijd met de schenking van een serie glasnegatieven. Na ontwikkeling bleken het afbeeldingen van Bloemendaal uit lang vervlogen jaren. Hoe dankbaar we hiermee zijn, zal men begrijpen! Maar te vaak horen wij achteraf dat oude negatieven met de vuilnisman zijn meegegeven, "aangezien de maker ervan over leden was en niet duidelijk was wat er nou op stond, zodat niemand er nog wat aan had". Vooral de grote, zware glasnega tieven, soms ook nog gebroken, worden veelal als sta-in-de-weg beschouwd en opgeruimd. Dergelijke, door de tand des tijds aangetaste zaken, kunnen voor een beter begrip van de geschiedenis van Vogelenzang, Aerdenhout, Overveen en Bloemendaal toch waardevol zijn. Niet alleen oude negatieven of foto's zijn van belang, maar ook andere voorwerpen die met de geschiedenis van onze gemeente samenhangen, zoals oude getuigschriften, huishoudboekjes, tekeningen, affiches of gereedschap. Mocht u dergelijke zaken in uw bezit vinden en zoekt u er een goede plek voor, dan verzoeken wij u contact op te nemen met het secretariaat van Ons Bloemendaal, Clematislaan 3, 2111 BD Aerdenhout. Tel. 023-240751. F reek Baars 24

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 26