VAN DE REDACTIE 45 jaar geleden werd Bloemendaal bevrijd van de duitse bezett ing. Ook in Bloemendaal was de bevolking in de laatste oor logswinter niet gespaard. Door middel van foto's uit het gemeentearchief en fragmenten uit het dagboek van een Bloemen- daalse, geven wij U daarvan een beeld. Op 9 april j.l. werd in de Vondelschool te Aerdehout onze jaarvergadering gehouden. Onder grote belangstelling vertelde Bert Sliggers daar over "Breitner (en andere kunstenaars) in Bloemendaal", (of liever AerdenhoutOm de sfeer, waarin deze kunstenaars in het toenmalige Aerdenhout leefden, te schetsen, haalt een zeer oude inwoner herinneringen op uit het begin van deze eeuw. Ten vervolge op het artikel over de duinen in het nummer van december 1988, plaatsen wij nu een verhaal over het gebruik van de duinen als waterwingebied. Eveneens een vervolg: in het vorige nummer stond een interview- met de laatste bewoner van de boeredrij "Het Naaldenveldde heer C.M. Reinders Folmer. Thans vindt U een interview met de laatste boer (later chauffeur en jachtopziener) de heer Van Schagen Tenslotte ontbreekt ook de rubriek Plus en Min" niet, zijn er enige mededelingen van het bestuur en vestigen wij de aandacht op een drietal activiteiten in de komende maanden. BESTUURSMEDELINGEN Bispinckparktegen de bouw van 3 woontorens aldaar blijven wij bezwaar maken. Niet zozeer omdat we willen verhinderen, dat daar appartementengebouwen komen maar wel vanwege de geplande hoogte ervan en de visulele aantasting daardoor van de rijksmonumenten "Sparrenheuvel" en de daarachter gelegen huisjes aan het Patnapad. De procedure loopt nog bij het ter perse gaan van dit blad. Ook blijven wij bezwaar maken tegen het bestemmingsplan "Sportterreinen Brederodelaan e.o. 1989" vanwege de voor Caprera ongunstige begrenzing met de hockeyclub "Bloemendaal" Inventarisatie waardevolle bomen. Dit voorjaar publiceerde de Bomenstichting in Utrecht het resultaat van een inventarisatie van "monumentale bomen" in Nederland, een soort Rijks monumentale bomenlijst"Evenals voor gebouwde rijksmonumenten, zijn voor rijksmonumentale bomen de criteria vrij streng. Gevolg is, dat er voor Bloemen daal slechts een klein aantal bomen op deze lijst voorkomt en dat, terwijl Bloemendaal toch een bij uitstek boomrijke ge meente is. "Ons Bloemendaal" heeft het plan opgevat om met hulp van de leden van de sectie "Groen" een gemeentelijke monumentale bomenlijst te maken, zoals we dat eerder ook voor gebouwde objecten en de z.g. "kleine monumenten" deden. Het gaat daarbij om laanbomen en bomen op privéterreinen, voor zover zichtbaar vanaf de opnbare weg. Wij leggen er de nadruk 2

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 4