PLUS EN MIN on Op de hoek Koninginneduinweg- Midden Duin en Daalseweg is villa "Denneoord" op zeer smaak volle wijze gesplitst. De fraaie nieuwe buitentrap aan de noor doost-zijde sluit naadloos aan bij het oude huis. Ook de nieuw gebouwde garages passen goed bij het geheel Van onze contribuant W.J. van Luyken ontvingen wij een groot cadeau: Hij maakte voor ons een register op alle, sinds 1977 verschenen, nummers van "Ons Bloemendaal" en wel ingedeeld per nummer, per trefwoord, volgens auteur en illustraties. Ook heeft hij aangeboden voor lopig het register verder bij te houden. Niet alleen voor redac tie en bestuur van zeer groot gemak, ook derden zullen er veel plezier aan kunnen beleven. Wij beraden er ons nog over of en zo ja hoe dit boek vermenigvuldigd kan worden. Op onze mededeling, dat de sectie Groen van de stichting het plan heeft opgevat een lijst van gemeentelijke "Monumentale bomen" op te stellen, kregen we al verscheidene suggesties binnen. Hartelijk dank daarvoor! Dit stimuleert ons zeer. Mochten er onder U nog mensen zijn, die met het inventarisatiewerk willen helpen, dan houden wij ons daarvoor ten zeerste aan bevolen Wanneer men dit werk met z'n tweeën doet, is het niet alleen gezelliger, maar ook handiger en bovendien zien twee altijd meer dan één! - Door de aanhoudende droogte zal een aantal bomen, dat zeker een plaats op de lijst had moeten krijgen, voortijdig zijn doodgegaan - Een kapitale kastanje bij de bouw van 2 villa's onder één kap hoek Hartelustlaan - Zuidersta tionsweg blijkt deze operatie niet overleefd te hebben. Het is te hopen dat de eigenaren zeer spoedig een vervanger zullen planten OPROEP X Van een contribuant kregen we het volgende verzoek: Onlangs bezochten mijn vrouw en ik de kathedraal in Oudenbosch, honderd jaar geleden gebouwd, onder leiding van pastoor Hel- lemons, de biechtvader van de Nederlandse pauselijke soldaten, de z.g. zouaven. Op het pleintje vóór de kathe draal staat een standbeeld waarop de paus zegenend zijn handen uitstrekt boven een gevallen zouaaf. Aan de achter zijde van het monument staan de namen van de ongeveer dertig zouaven uit ons land die in de jaren 1860-1870 bij de verdedig ing van de pauselijke staat gevallen zijn. Aan de voorzijde staat: "In memoriam Neerlands katholieke zonen, gesneuveld bij de verdediging van Petrus' erf". Onder de gevallenen wordt één inwoner van Bloemendaal vermeld, en wel Hendrik Roemers, ges neuveld bij Mentana. De pause lijke troepen overwonnen hier het legertje van Garibaldi die streed voor de Italiaanse een heid Weet Uw bestuur wie deze Hendrik Roemers was en leven er nog familieleden-Roemers in onze gemeente? Gaarne t.z.t. van U vernemende, wellicht in "Ons Bloemendaal". Misschien zijn er lezers die ons kunnen helpen aan informatie? 11

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 13