OPEN MONUMENTENDAG Op zaterdag 8 september aanstaande zal in het hele land weer (voor de vierde keer) de jaarlijkse Nationale Open Monumenten dag worden gehouden. Het gemeentebestuur van Bloemendaal heeft onze stichting verzocht de organisatie op zich te nemen en daartoe ook de nodige medewerking toegezegd, zoals de ver menigvuldiging van een boekje en het ter leen geven en ver voeren van tentoonstellingsmateriaal. In vorige jaren organi seerden wij een fotopuzzletochteen busrit door de gemeente en vestigden wij de aandacht op de "Voorbuurt" in Bloemendaal. Dit jaar staat het grootste rijksmonument in de gemeente, "Elswoutin het middelpunt. Tot nu toe waren wel enkele gebouwen van "Elswout" rijksmonu ment, maar nog niet het hele landgoed met al zijn grote en kleine bouwwerken, weiden, lanen, waterpartijen, bruggen, bospercelen en wat al niet. Ook de - helaas op het ogenblik niet als zodanig in gebruik zijnde - "modelboerderijstaat op de rijksmonumentenlijst. Staatsbosbeheer, beheerder van Elswout, verleent alle medewer king en heeft goedgevonden, dat ter gelegenheid van de Open Monumentendag een groot deel der activiteiten zich op en om de boerderij afspeelt. Wel moet op deze dag normaal entrée betaald worden en boer derij is UITSLUITEND via de poort van het landgoed toeganke lijk. Borden zullen U de weg wijzen naar de boerderij. Parke ren alleen op de toegestane plaatsen. Aangezien deze zeer beperkt aanwezig zijn, raden wij U aan te voet of per fiets te komen De Open Monumentendag duurt van 10 - 17.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: Om 10.00 en om 14.00 uur houdt mevrouw H. Slagter-Wieringa in één der* ruimtes van de boerderij een korte lezing met licht beelden over het landgoed. In aansluiting daarop worden er rondleidingen onder leiding van enkele deskundigen gehouden. Tevens kunt U voor een gering bedrag een boekje met tekst, afbeeldingen en een plattegrond van "Elswout" aanschaffen en eventueel op eigen gelegenheid over het landgoed dwalen. In de stallen van de boerderij wordt een kleine tentoonstelling ingericht met illustraties over Elswout en ook de oude melkwa gen, waarmee de TBC-vrije melk van de modelboerderij destijds werd uitgevent, zal er te bewonderen zijn Mocht U dorst hebben, dan kunt U bij de boerderij een glaasje melk of een ander eenvoudig drankje kopen. De brandweerwagen van "Els wout",zal, tenzij er elders groot alarm is, ook aanwezig zijn. Her en der op het terrein zullen er diverse verrassingen zijn! Wij hopep U in grote getale te mogen ontvangen. Ook in de plaatselijke en regionale pers zal op ruime schaal aandacht aan de Nationale Open Monumentendag worden besteed!

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 2