VAN DE REDACTIE UITLUI In het najaar verschijnt van "Ons Bloemendaalvolgens gewoonte, alleen een mededelingenblad. U vindt in dit nummer berichten over de Open monumentendag 1990 op 8 september a.s. In het bestuur treden enkele mutaties op. Hierover elders meer Tevens leggen wij in wij, in een nabeschouwing, verantwoording af over de door ons gevolgde handelwijze met betrekking tot het "Bispinckpark" Alom voert men in de gemeente discussie over de toekomst van het gebouw van het Marinehospitaal en de aangrenzende ter reinen. Ook "Ons Bloemendaal" heeft zijn standpunt bepaald en dit in een brief aan het gemeentebestuur medegedeeld. Samen vattend luidt dit: wij achten het voortbestaan van het gebouw van het Marinehospitaal minder belangrijk, dan het in stand houden van het park achter de villa "Tetterode" aan de Zijl- weg. Onlangs bezochten wij het park en kwamen tot de conclu sie, dat door de bouw van althans één der daar geplande zoge naamde "urban villa's" deze park-tuin onherstelbaar aangetast zou worden. Wanneer het oude Marinehospitaal zou worden ge sloopt, zou daaraan niet een monument in de zin der wet, alleen wel een karakteristiek, degelijk gebouw verloren gaan. Het decembernummer van "Ons Bloemendaal" zal gewijd zijn aan jonge monumenten. In dit kader zouden wij graag onder U, lezers een discussie op gang willen brengen over de vraag wat U onder een monument verstaat en wanneer U meent, dat een gebouw van niet onomstreden monumentale waarde, toch behouden moet blijven. Tot ons aller spijt moet ik U, namens het bestuur van Ons Bloemendaal mededelen, dat twee bestuursleden ons binnenkort gaan verlaten. Mevrouw W.H.A. van Trotsenburg-Muyrers en Harm Botman kunnen hun toenemend drukke werkzaamheden niet meer combineren met hun activiteiten voor Ons Bloemendaal. Hoewel het bestuur verheugd is, dat het zijn leden in hun beroep goed gaat, is het bedroefd om een een deel van het goed functionerende bestuursteam te verliezen. Wil van Trotsenburg deed vlak voor het eerste lustrum van Ons Bloemendaal haar intree in het bestuur (Oct. '82). Zij nam het secretariaat met enthousiasme over. Het was bij haar in goede handen en wat niemand zich realiseert: zo'n secretariaat functioneert ook als vraagbaak. Vrijwel dagelijks verwerkte zij de afgelopen acht jaar telefoontjes met vragen over onze werkzaamheden of reageerde zij op signalen over knelpunten, waarop het bestuur actie moest nemen. Zij vormde de achter- 2

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 4