PORTRET VAN NIEUWE BESTUURSLEDEN GESPREK MET MEVROUW PATIJN Ter introductie van de nieuwe bestuursleden volgt hieronder een kort curriculum vitae van de heer Garvelink en een vraaggesprek met mevrouw Patijn. Mr H.K. Garvelink (41) woont sedert 1979 in Bloemendaal. Sinds 1973 is hij advocaat te Haarlem op het kantoor dat thans Smithuysen Vermeulen Karskens heet. In het bestuur van Ons Bloemendaal zal hij vanzelfsprekend juri dische kennis en praktijkervaring inbrengen, gezien zijn ruime belangstelling zal zijn bijdrage aan het bestuur daartoe zeker niet beperkt hoeven te blijven. Mr Garvelink is getrouwd, hij heeft drie kinderen en is inmiddels aardig thuis in Bloemendaal. "Ons Bloemendaal" is verheugd U mevrouw Joan A. Patijn-Bijl de Vroe voor te stellen. In het bestuur zal zij mevrouw Van Trotsenburg opvolgen. Mevrouw Patijn is al een aantal jaren op heel speciale wijze bezig met de lokale geschiedenis: op de Bloemendaalse School vereniging verdiept zij zich met de lagere schoolleerlingen in de streekgeschiedenis van Kennemerland Omdat haar voorbeeld wellicht voor anderen een bron van in spiratie kan zijn, had de redactie met haar een vraaggesprek. Joan werd in 1947 in Arnhem geboren op de Zi jpendaalseweg tegenover het fraaie landschapspark Sonsbeek. De sfeer van buitenplaatsen en kastelen en de natuur van de Zuid-Veluw- ezoom hebben haar jeugd bepaald en haar belangstelling voor geschiedenis en natuur al vroeg gewekt. De vakanties, met een vriendinnetje doorgebracht op het Zeeuwse kasteel Haemstede, maakten diepe indruk. Terwijl de andere kinderen buiten speel den bestudeerde zij gefascineerd de grafborden met hun vele wapenschildjes in de lange gang! Haar middelbare schooltijd speelde zich af vlak bij kasteel Rosendael. Op kasteel Mid- dachten schikte zij bloemen uit de kasteeltuin toen dat kas teel in het midden van de jaren'60 al af en toe voor het publiek werd opengesteld. Op het huis Bergh mocht zij in de bibliotheek werken en rond leidingen geven. Joan wilde in de journalistiek en werkte na haar eindexamen enkele jaren als documentaliste bij het Algemeen Handelsblad, toen nog in Amsterdam gevestigd. Een loopbaan als vrouwelijk schrijvend journaliste leek bij nader inzien niet echt aan trekkelijk. Zij werd toen directiesecretaresse bij het Rijks museum. Hier kon zij haar historische belangstelling en kennis en haar organisatietalent goed combineren. Aan veel tentoon stellingen, vooral van de afdeling Nederlandse Geschiedenis, werkte zij mee. Tot de geboorte van haar eerste kind heeft zij er met veei plezier gewerkt. Het opzeggen van de betaalde baan 4

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 6