ontsmette flessen gebotteld en van een capsule voorzien met dagstempel erop en "Elswout-Overveen-gepastvolle melk". Vervolgens werden de flessen geurende 30 minuten tot constant 65 graden Celsius verhit, waarna de aanwezige ziekteverwek kende bacteriën waren gedood. Dan werden de flessen onder stromend water afgekoeld en in een koelkast bewaard, De zui velfabrieken in Haarlem zorgden voor distributie en de melk handelaren voor verkoop aan de consumenten. Enkele bezwaren waren, dat onder invloed der jaargetijden de samenstelling van de melk wisselde, waardoor de smaak niet constant was. Ook vormde zich in de hals van de fles een onschadelijke, maar soms lastige prop room. Toch was het produkt, afkomstig van de modelboerderij uniek! "Vredeoord"van J.A.G. van der Steur, gelegen hoek Bloe- mendaalseweg/Busken Huetlaan is in oude glorie hersteld. Het basaltstenen talud onder Mollaan 3. zal voorlopig niet doorgraven worden voor de bouw van een garage, dankzij de uitspraak van de Raad van State. Tijdens de graafwerkzaamheden ten behoeve van de bouw van het Bispinckpark zijn z.g. gietgoten gevonden, daterend uit de tijd, dat hier de blekerij.was. De vondst werd gedaan door de amateurarcheoloogambtenaar van het gemeentelijk gas bedrijf Uit de Bloemendaalse Courant vernamen wij het verheugende bericht dat "Bloemoord" Bloemendaalseweg 125) mettertijd onderdag zal gaan bieden aan het WOB. De oude "Villa Rouwens" zal daardoor een meer het huis passende bestemming krijgen. -..De nog steeds uiterst slordige en ontsierende manierwaarop het weiland van Duin en Daal wordt gebruikt. De resten van de Pui van Denijs. Foto Freek Baars. 3

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 5