Evenals alle inventarisaties in de gemeente, vindt deze plaats per laan/weg. Toen we na veel wikken en wegen en het maken van een proefinventarisatiehet formulier klaar hadden (zie voorbeeld), was het goede seizoen om op weg te gaan al voor bij. Wanneer het wat zachter wordt, gaan we daadwerkelijk op pad. De inventarisatie is overigens pas compleet als hij is uitgevoerd met en zonder blad aan de bomen. We zouden trouwens nog goed wat hulptroepen kunnen gebruiken van mensen met - enige - kennis, maar vooral liefde en be langstelling voor bomen. Het is tijdrovend, maar leuk werk en men leert er de omgeving heel goed door kennen! Ook dit jaar kregen we van de gemeente weer het kapplan met bijbehorende herplantiijst toegezonden ter beoordeling. Wij waarderen dit ten zeerste, evenals de zorg, die er de laatste jaren aan het gemeentelijk bomenbezit wordt besteed. Natuur lijk kan men wel eens van mening verschillen of een bepaalde boom of laan thans of over vijf jaar zijn "fysiologisch einde" heeft bereikt, maar zolang het kappen met overleg gebeurt en er gezonde, jonge bomen worden herplant, achten wij ons niet competent om op de stoel van vakmensen te gaan zitten. Mevrouw Van Vrede leidde weer een drukbezochte avondfietstocht door Aerdenhout. Dit keer ging het langs "tuinen volgens ontwerp" Zeer veel belangstelling was er ook voor de avondexcursie door "Klein Wildhoef" in Bloemendaal Namens "Ons Bloemendaal" zit mevrouw Van Voorst Vader in de Beheerscommissie Elswout. De commissie is ingesteld door Staatsbosbeheer (SBB) en staat onder voorzitterschap van de wethouder voor cultuur van Bloemendaal. De commissie ver gadert twee a drie keer per jaar en adviseert SBB over het op het landgoed te voeren beleid. De vergaderingen zijn openbaar. Behalve de wethouder, mevrouw Van Essen, zitten in de commis sie vertegenwoordigers van omwonenden, de Erven Van der Vliet en het Ramplaankwartierevenals een deskundige uit de ge meente Haarlem, daar Duinvliet, dat onderdeel is van het complex Elswout, in de gemeente Haarlem ligt. Punten van bespreking waren nog steeds: de toekomst van de boerderijEen meerderheid van de commissie is van mening dat de boerderij hoe dan ook weer in bedrijf zou moeten komen. SBB ziet grote, vooral financiële, problemen. Een sub-commissie is op het ogenblik bezig te proberen de wensen van de commis sie en de voorwaarden door SBB gesteld, met elkaar in over eenstemming te brengen. Gelukkig is het laatste woord nog niet gezegd Voorts moet er een oplossing gevonden worden voor het parkeer probleem Vooral in de weekends doen zich vaak chaotische situaties voor, als er zowel wandelaars, als bezoekers van partijen in de Orangerie met auto's komen. Het is natuurlijk prettig, dat het partycentrum zo goed loopt, maar helaas heeft men enige jaren geleden, toen er toestemming tot bestemmings wijziging van de Orangerie werd gegeven, onvoldoende met het parkeerprobleem rekening gehouden. Uitbreiding van de parkeer voorzieningen lijkt nu onontkoombaar. Moet deze uitbreiding plaatsvinden binnen de poort, bij of achter de boerderij of op Duinvliet? Geen van de oplossingen is ideaal, maar SBB gaat met zorg te werk en laat zich adviseren door het bureau Bakker en Bleekerlandschapsarchitecten te Amsterdam. 9

Ons Bloemendaal | 1991 | | pagina 10