JAARVERSLAG 1990 Dat ook 1990 weer een zeer druk jaar was voor de Stichting "Ons Bloemendaal" mag misschien blijken uit het feit dat het bestuur nog vaker bijeen kwam dan de vorige jaren (naast de jaarvergadering nog 11 maal) en dat die vergaderingen veelal tot middernacht duren! Vele zaken passeerden de revue. Teleurstellende, doch ook hoopgevende kwesties, zoals uit dit jaarverslag zal blijken. Het ledenbestand steeg ook dit jaar weer iets: van 930 leden in 1989 tot 952 in 1990. Wij hopen dat deze groei zich zal blijven voortzetten. Zeer tot onze spijt hebben wij de heer Eep van Ommeren één van onze trouwe leden verloren. Vele interessante artikelen verschenen er van zijn hand in "Ons Bloemendaal". Mede hierdoor zullen wij nog vaak aan hem den ken Het bestuur onderging enige veranderingen. Het is altijd triest als er aan een hechte band en goede samenwerking een einde moet komen. Het spijt ons dan ook zeer de inzet en het enthousiasme van mevrouw W.H.A. van Trotsenburg-Muyrers te moeten missen en de artistieke visie en integere aanpak van Harm Botman. Wij mogen ons echter gelukkig prijzen met mevrouw J. Patijn-Bijl de Vroe als secretaris. Onder haar deskundige leiding is het secretariaat weer in één hand gekomen. Met de komst van mr H.K. Garvelink is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan om iemand in het bestuur te hebben die ons juridisch ter zijde kan staan. Deze behoefte werd des te nijpender daar de heer mrdrsTh.C. van Schagen door zijn drukke praktijk gedwongen was zijn werkzaamheden voor de Stichting te beëindigen. Bijna vijf jaar heeft hij ons belan geloos ter zijde gestaan. Het was verheugend dat de heer Van Schagen zijn activiteiten voor de Stichting met een succes heeft kunnen afronden. De Raad van State heeft het besluit van B. en W. van Haarlem, de Stichting niet ontvankelijk te verklaren in haar bezwaren tegen de uitbreiding van de kleed-accomodatie en de kantine van het tennispark Duinvliet aan de Elswoutslaanvernietigd. De zaak is inmiddels al weer voorgekomen bij een ambtelijke commissie van de gemeente Haarlem. Wij wachten op een heruit spraak van B. en W. van Haarlem. De Raad van State deed nog geen uitspraak betreffende het gebruik van kleed-accomodatie als woning op hetzelfde tennispark. Inmiddels hebben wij opnieuw bezwaar aangetekend bij de Raad van State. Thans tegen de herziening van het bestemmingsplan Sportterreinen Brederodelaan en Omgeving 1989 en met name wat de grens betreft tussen de hockeyvelden van Bloemendaal en het natuurgebied Caprera. Telkenmale werden de sportvelden uit gebreid ten koste van het natuurgebied. Een zeer oude sloot, die een natuurlijke afscheiding tussen beide gebieden vormde, werd onverhoeds gedempt. Bovendien is de thans aangegeven grens op de plankaart niet in overeenstemming met de werke- 1ij khe id 4

Ons Bloemendaal | 1991 | | pagina 5