Het tweede kunstgrasveldaangelegd voordat de officiële toestemming hiervoor was afgegeven, is sinds kort voorzien van 8 hoge lichtmasten. Ondanks de destijds zwart op wit vastge legde belofte van de hockeyclub, nooit tot het plaatsen van lichtmasten op dit veld te zullen overgaan, meende men gebruik te moeten maken van de in het nieuwe bestemmingsplan gegeven opening. Bezwaren onzerzijds tegen een dergelijke gang van zaken werden door de gemeente Bloemendaal als ongegrond van de hand gewezen. Een voortdurende zorg is de bescherming van de groengebieden die onze gemeente omzomen. Zo zagen wij graag een betere bescherming voor het unieke binnenduinrandgebiedWij verzoch ten B. en W. van Bloemendaal een beheersplan te willen opstel len, teneinde het behoud van de Aerdenhoutse en Vogelenzangse weilanden te waarborgen. Doch B. en W. vonden de bestemmings plannen voldoende bescherming bieden. Wij betwijfelen dit ten zeerste Ook de groene strook langs de Randweg tussen Haarlem en Over- veen vraagt bij voortduring onze volledige aandacht. Iedere keer dat wij een aankondiging betreffende een wijziging in een bestemmingsplan of een bouwvergunning onder ogen krijgen staan wij direct bij het gemeentebestuur van Haarlem op de stoep om bezwaar aan te tekenen. Naar onze stellige overtuiging is verdere aantasting van dit agrarisch gebied (in aardrijkskun dige termen de "Strandvlakte" geheten) onaanvaardbaar. Nauwlettend volgen wij het verkeersplan van de gemeente Bloe mendaal Bestuursleden waren aanwezig bij de hoorzittingen in de verschillende kernen van de gemeente. Wij hebben waardering voor het zorgvuldig beleid en de wijze waarop de bevolking bij de plannen wordt betrokken. De evaluatienota hebben wij van enig commentaar voorzien en wij hopen hierover t.z.t. met het college van B. en W. van gedachten te kunnen wisselen. In het voorjaar hadden vier bestuursleden een overleg met de Burgemeester en Wethouders teneinde enkele misverstanden uit de wereld te helpen en tot een beter wederzijds begrip te komen. Wij vonden dit overleg uiterst zinvol, al zullen we in verschillende kwesties niet op één lijn komen. Voor een goede communicatie hopen wij dat deze gesprekken ook met de nieuwe burgemeester en de al zittende en nieuw aangetreden wethouders in de toekomst regelmatig zullen_plaats vinden. Met vele donateurs van onze Stichting, en met andere bewoners van de gemeente Bloemendaal onderhielden wij contacten op allerlei terrein. De veelsoortige kennis van onze bestuursle den stellen we graag ten dienste van diegenen die zich posi tief voor onze mooie gemeente inzetten. Hierbij staat ons altijd onze doelstelling voor ogen: het bevorderen van de belangstelling en de waardering voor en de kennis en het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in de gemeente Bloemendaal, alsmede in de omringende omgeving die hierop een directe of indirecte invloed heeft! 5

Ons Bloemendaal | 1991 | | pagina 6