Zeer verheugd zijn wij over de gemeentelijke plannen waardoor de z.g. Naai- en Breischool van de Borski-Sillem Stichting en het pand "Bloemoord" Bloemendaalseweg 125) behouden bleven. Nadat onze bezwaren tegen bebouwing van de voormalige voortuin van "Bloemoord" zoals in het bestemmingsplan Bloemendaal-dorp voorgesteld, gegrond waren verklaard, besloot het gemeentebes tuur onlangs het WOB Stichting Welzijn Ouderen Bloemendaal) te huisvesten op de begane grond van het pand. Bij een in- en uitwendige opknapbeurt zal de oorspronkelijke voordeur in de noordgevel zijn oude functie herkrijgen. De Stichting hoopt dat ook het omliggende terrein op creatieve wijze zal worden ingericht, waarbij iets van de oude luister zal terugkeren. De wijze waarop Albert Heijn het voormalige Politiebureau in Overveen in een supermarkt veranderde verdient alle lof. Het uitwendige is onaangetast gelaten en de reclame is uiterst bescheiden gebleven. Na verschillende verzoeken van onze kant zijn in de gevel van het Postkantoor in Bloemendaal de aardige tegeltableaux weer in 't zicht gebracht. Zij waren na de privatisering van de PTT door grote grijze planken aan het oog onttrokken. Op het westelijk deel van het oude landgoed Wildhoef is door de nieuwe eigenaar de ijskelder met veel zorg en toewijding gerestaureerd, zoals wij tijdens een excursie zelf konden vaststellen. Aan de andere kant van hetzelfde landgoed baart de Theekoepel aan de Kennemerweg opnieuw zorgen, althans wat het uitwendige betreft. De verf op de twee, bij de restauratie niet vervangen, pilaren begint alweer schrikbarend af te bladderen De nieuwe eigenaren van de theeschenkerij aan de Brouwerskolk hebben een geweldige prestatie geleverd met de zorgvuldig uitgevoerde restauratie van het nabij gelegen, van de gemeente gekochte, houten Jachthuis. In het zuiden van de gemeente is een begin gemaakt met de restauratie van het "Teylingerbosch"al geruime tijd een "zorgenkind" van de Stichting. De ontwikkelingen op het terrein van de in 1979 gesloopte villa "Kareol" worden door onze Stichting nauwletten gevolgd. Toen wij bezwaar aantekenden tegen de geplande "urban villa's" op deze plaats, hebben wij gelijktijdig aangedrongen op een invulling van architectonisch hoog niveau van het terrein aansluitend bij de nog altijd aanwezige restanten van de bijzonder fraaie Lauger-tuin die hier ooit geweest is. Aan de Kleverlaan is de eerste fase van de restauratie van de oude herberg "de Knip" inmiddels afgerond. Het interieur zal grotendeels door de eigenaar zelf worden afgewerkt. Treurig is het gesteld met het metaher-huisje op de Joodse Begraafplaats aan de TetterodewegEen poging van het gemeen tebestuur de Begraafplaats op de lijst van Rijksmonumenten geplaatst te krijgen, lijkt mislukt. De Stichting is van plan naar mogelijkheden te zoeken deze Begraafplaats alsnog op de lijst te krijgen, daarin gesteund door de gemeente en de gemeentelijke monumentencommissie 7

Ons Bloemendaal | 1991 | | pagina 8