PLUS EN MIN In Vogelenzang is een aanvang gemaakt met de tweede fase van de restauratie van de R.K. Kerk. De fa. Holleman uit Sant poort heeft de vier ramen aan de westzijde onder handen genomen. Het glas wordt opnieuw gezet en over enkele maanden zullen de vernieuwde ramen wederom in vernieuwde gordingen worden geplaatst. Door het bouwbedrijf Smit uit Beverwijk - de bouwer van de nieuwe wijk Vogelenzang-Oost is aan de Burgemeester een monumentje aangeboden. Het is een koperen haan op een marme ren sokkel en prijkt in de nieuwe wijk op de hoek van de Graaf Willemlaan ën de Gravin Adahof. - Blijkbaar waren enkele personen het niet eens met de plaat sing van deze haan want een dag na de overhandiging werd de haan de nek omgedraaid. Gelukkig werd de kop teruggevonden in het struikgewas achter het monumentje. De haan is door de kunstenaar Frank Letterie hersteld en nadat een steviger bevestiging was aangebracht, prijkt zij weer in volle glorie. - De laatst gehouden vergadering over de verkeersproblemen in het dorp Vogelenzang heeft geen directe oplossing voor deze problemen opgeleverd. Wel hoopt iedereen dat het plan om een fietspad in de Beks- laan aan te Jeggen geen doorgang vindt. De beukenbomen in deze prachtige laan zouden dit niet lang overleven en iedere Vogelenzanger wil de prachtige beuken in de Bekslaan be houden. Daarom geen fietspad. Het voormalige rusthuis Sonnewende, Ter Hoffstedeweg 4 in Overveen, zo perfect gerestaureerd. - Het smeedijzeren hek, dit voorjaar geplaatst rond het voor malige stalgebouw van "Elswoutshoek" aan de noordzijde van de ElswoutslaanEen prachtig stuk smeedwerk, echter véél te massaal voor deze plaats. "Teylingerbosch"oorspronkelijk veel ouder, in de vorige eeuw gemoderniseerd. Zeer onlangs werd het in verval zijnde pand keurig opgeknapt. 9

Ons Bloemendaal | 1991 | | pagina 10