VAN DE REDACTIE 1PÜ# BL. Zoals bekend is "Ons Bloemendaal" in voor- en najaar slechts gevuld met mededelingen. De belangrijkste bijdrage is dit keer een "smaakmaker" met bijbehorende foto's, voor de Open Monumentendag in Vogelen zang van de hand van mevrouw H. Slagter-Wieringa De rubriek Plus en Min is deze keer voornamelijk aan Vogelen zang gewijd. Wij komen nog eens terug op het verschijnsel "zand- en aarden wallen rond tuinen"dat voor de bestaande begroeiing zulke kwalijke gevolgen heeft. De adviezen van de Bomenstichting over dit onderwerp geeft, drukken wij hierbij af. Tenslotte: leest U de oproep van de gemeentearchivaris, mev rouw Daphne Riupassa. Wellicht kunt U haar helpen. Overigens: niet alleen in Vogelenzang is het op 14 september Open Monumentendag! Ook de Nederlands Hervormde Kerk aan het Kerkplein in Bloemendaal heeft die dag de deur wijd open staan! Misschien een goed idee daar aan te gaan vóór of na de bustocht naar Vogelenzang? Graag tot ziens op de Open Monumentendag! De redactie. Attentie alstublieft! De penningmeester verzoekt ons op het volgende te wijzen: Het is kennelijk nog niet aan alle contribuanten bekend, dat de minimumcontributie voor jeugd- en 65+ contribuanten niet f.12,50, maar f.15.- bedraagt. Aangezien de uitgave van het tijdschrift voor f.12,50 per contribuant niet kostendekkend is, vragen wij U dringend hiermee rekening te willen houden. Langs de Leidse Vaart ten Zuiden van Vogelenzang, toen de trekschuit nog het voornaamste raiddel van vervoer was en de weg voornamelijk als jaagpad werd gebruikt. 2

Ons Bloemendaal | 1991 | | pagina 3