ONZE GROTE WENS Mededelingen en oproep van het bestuur. Als U dit nummer ontvangt, is de aardige tentoonstelling over Kareol in de exposi tieruimte van het gemeentehuis van Bloemendaal, al verleden tijd. Nog wel verkrijg baar is een bibliofiel boekwerkje over Kareol, gemaakt als afstudeerproject van de Rietveld Academie in Amsterdam door Remko Spittel. Mocht U geïnteresseerd zijn, het boekje is a 20.- te koop bij boekhandel Blokker in Heemstede en bij Vernout en De Vries in Haarlem. In 1992 bestaat "Ons Bloemendaal" 15 jaar. Dit lustrum willen we zeker niet on gemerkt voorbij laten gaan. Voor de vroege zomer bereiden we een tentoonstelling voor, samen met en te hou den in het HIC (Historisch Informatie Centrum). Groot Heilgland 47, Haarlem over het leven, het jaar rond op een buitenplaats in het Bloemendaalse in de vorige eeuw. Voor deze tentoonstelling, waar we o.a.het "genoegliijk buitenleven" van de stedelijke eigenaren, de vinkerij, maar ook het leven van alledag van de autoch- thone dorpsbevolking willen belichten, hebben we nog niet veel materiaal. Wellicht, dat U iets bezit, dat de moeite van het tentoonstellen waard is en dat U daarvoor tijdelijk zou willen afstaan. Gaarne melden bij de secretaris, mevrouw Patijn, tel. 270190. Voorts zouden we graag in het najaar een filmfestivalletje willen organiseren van (amateur )films van vóór 1960, waarin de gemeente Bloemendaal en haar bewoners op enigerlei wijze een rol spelen. Het kan haast niet anders of deze en gene heeft films gemaakt, waarvan het ook de moeite waard is ze voor een groter publiek af te draaien. Alleen, zulke films liggen niet netjes in een dépot voor het grijpen. Ook hiervoor vragen wij dus Uw medewerking. Hebt U ooit zelf zo'n film gemaakt of dergelijk materiaal in Uw bezit en bent U ook bereid het in publiek te vertonen, meld U dan s.v.p. eveneens bij mevrouw Patijn, tel. 270190. Wij hebben ook een wens Het grootste lustumgeschenk, dat wij allen, contribuan ten en bestuur van "Ons Bloemendaal" ons zelf kunnen geven is: meer begunstigers om samen sterk te staan. Wij hebben nu ruim 950 contribuanten. Onze streven is OP NAAR DE 1000 IN 1992! Onze laatste, maar zeker niet onze minste wens is, dat een ieder een goed Kerst feest en een gelukkig 1992 mag beleven! 3

Ons Bloemendaal | 1991 | | pagina 4