Over de plannen voor de vier kantoren langs de Randweg, de zogeheten Quattri Torri, hebben wij sinds eind 1990 van de gemeente Haarlem niets meer vernomen. Tot bij de Raad van State maakten wij bezwaar tegen het niet ontvankelijk verklaren door de gemeente Haarlem in onze bezwaren tegen de vergunning voor bewoning van het paviljoen op het tennispark Duinvliet, waarvoor het bestemmingsplan moest worden gewijzigd. Helaas besliste de rechter deze keer dat de statutaire doelstelling van de Stichting buiten het gestelde belang valt. Nog meer zuidelijk baart de Van Haemstedelaan ons zorgen. Aantasting van dit oude stukje Kennemerland dreigt door de aanleg van een fietspad met storende verharding, en door bebouwing langs de Zijweg. Naar aanleiding van een bezwaarschrift van Ons Bloemendaal kwam een deskundige namens de Raad van State naar Bloemendaal om zich een oordeel te vormen over het bestemmingsplan 'sportterreinen Brederodelaan e.o.vooral wat betreft de grens tussen het hockeyveld en het meertje van Caprera. De uitkomst was dat het bestemmingsplan, zoals dat door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland op 15 mei 1990 werd goedgekeurd, waarschijnlijk gehandhaafd zal blijven. De uitgebreide redengeving die tot zo'n beslissing leidt, kan op zichzelf weer een handvat zijn om bij toekomstige aantasting van de bestemmingsplannen een serieus protest te laten horen. Er is het bestuur van de Stichting Ons Bloemendaal veel aan gelegen op correcte wijze oppositie te voeren als onze doelstellingen dat vergen. Steeds blijkt dat veel ellende kan worden voorkomen als door de overheid strikt de hand wordt gehouden aan bestemmingsplannen en bouwvergunningen. Om die reden hebben wij dan ook een protest bij de gemeente laten horen, toen bij de bouw van het pand Mesdaglaan 3 werd afgeweken van de verleende- bouwvergunning en de monumentale bomen van het voormalige Oud Zomerzorg door extra bronbemaling bedreigd werden. De gemeente Bloemendaal moet niet de naam krijgen dat 'illegale handelingen achteraf toch wel gesanctioneerd zullen worden'. Dit aspect brachten wij ook naar voren op 23 april tijdens het jaarlijkse, door ons zeer gewaardeerde, overleg met Burgemeester en Wethouders. Ook later in het jaar vonden wij bij de gemeente een open oor, onder meer wat betreft de waterstand in de vijvers van het in aanbouw zijnde Bispinckpark en het karakteristieke hekwerk bij de bibliotheek aan de Vijverweg. Het behoeft geen betoog dat de openbare bekendmakingen van de gemeente door ons nauwlettend worden bestudeerd en dat zonodig bij Publieke Werken inzage in de stukken wordt gevraagd. De voorlichtingsavonden van de gemeente, zoals die over de verkeerssituatie in Vogelenzang en Aerdenhout, werden zoveel mogelijk door bestuursleden bezocht. 10 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 10