van onze alerte donateurs maakte ons attent op dit fraaie, oude hek. Tot onze grote vreugde zijn de ornamenten op de hekpalen van Oud- Zomerzorg aan de Mesdaglaan fraai gerestaureerd teruggeplaatst op de nieuw gemetselde hekpalen. Muurschilderingen Na lange onderhandelingen ziet het er thans naar uit dat de bijzondere muurschilderingen op een drietal huizen aan de Willem de Zwijgerlaan in Overveen, mede dankzij een subsidie van de Provincie, eindelijk hersteld kunnen worden. Tuinen Diezelfde Provincie plaatste de tuinen van Saxenburg en Oud-Zomerzorg op de provinciale monumentenlijst; een onderscheiding om trots op te zijn. De inventarisatie van de jongere bouwkunst in de gemeente is ook dit jaar voortgezet. In de loop van 1992 zullen wij hier ongetwijfeld meer van horen. In de Voorbuurt in Bloemendaal is de tuin bij Bloemoord aangelegd. Het bestuur van de Stichting Ons Bloemendaal is bijzonder verheugd over het besluit van de gemeenteraad toch te kiezen voor het historische, 'dure' plan. Die vreugde wil het tot uiting brengen door het aanbieden van een bank en het voor zijn rekening nemen van een deel van de kosten van de botanische rozen. Het bestuur hecht er veel waarde aan dat in dit deel van Bloemendaal het oude karakter zoveel mogelijk bewaard blijft, zeker nu het toch wel erg grootschalige Bispinckpark de omgeving dreigt te gaan overheersen. Sparreitlietivel In dit verband maken wij ons zorgen over de huisjes en de smederij aan het Patna-pad. De gemeente overweegt de panden op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen. Maar de eigenaar lijkt daar helaas vooralsnog geen medewerking aan te willen verlenen. Enige zorg bestaat er ook ten aanzien van de buitenplaats Sparrenheuvel. Er is de laatste jaren aan de buitenkant weinig onderhoud gepleegd, waardoor het gebouw er wat verwaarloosd uit is gaan zien. Hopelijk komt daarin binnenkort verandering. Bispinckpark Vlak naast Sparreheuvel nadert het Bispinckpark zijn voltooiing. Het is te hopen dat op den duur het groen de contouren van de massieve woonblokken enigszins zal verzachten. Vooral vanuit de Korte Kleverlaan gezien dringt de bebouwing zich aan ons op, op een wijze zoals dat in Bloemendaal eigenlijk niet kan. Een verstedelijking waartegen wij bezwaar blijven houden, Het feit dat de appartementen moeilijk te verkopen zijn aan inwoners van de eigen 15 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 15