gemeente, met name aan bewoners van grote huizen - waarvoor zij immers bedoeld waren - maakt het aanvaarden van de hoogbouw op die plek er niet gemakkelijker op. Appartementen In dit verband volgen wij met bijzondere aandacht de ontwikkelingen met betrekking tot het terrein van het voormalige Kareol. De plannen van het provinciebestuur om de nog aanwezige onderdelen van de fraaie tuin, zoals de daartoe behorende gebouwtjes en ornamenten èn de beide dienstwoningen, op de provinciale monumentenlijst te plaatsen, juichen wij van harte toe. Het nieuwe ontwerp bestemmingsplan, waarbij wordt uitgegaan van een gebouw - met-allure waarin maximaal twintig appartementen zijn opgenomen op de plek van de oorspronkelijke villa, passend in de omgeving, lijkt een goede ontwikkeling. Marine Hospitaal Hoe de toekomst van het Marine Hospitaal met omringend terrein eruit zal zien, is voorlopig nog onzeker. De Hogeschool Haarlem, thans eigenaar van het complex, zou bij het maken van plannen uit willen gaan van behoud van het gebouw, hetgeen op zichzelf een positieve ontwikkeling is. Over de bestemming van het gebouw bestaat verschil van mening tussen de Hogeschool en het gemeentebestuur. Welk compromis er uit de bus zal komen is moeilijk te voorspellen. Stoop's Bad In tegenstelling tot de betrekkelijke stilte rondom het Marine Hospitaal staat het rumoer rond Stoop's Bad. Al in een vroeg stadium heeft het bestuur van de Stichting Ons Bloemendaal zich desgevraagd uitgesproken vóór behoud van het voorgebouw. Niet alleen omdat de gevel aan het plein een beeldbepalende rol speekt, maar ook op grond van de architectonische kwaliteiten van het gebouw met de vele versierende elementen. Behoud van het eigenlijke zwembad is voor het bestuur geen absolute must, deels op praktische gronden zou restauratie een uiterst kostbare zaak worden, terwijl een haalbare exploitatie niet te garanderen is. Maar vooral omdat in de loop der jaren aan het interieur van het zwemgedeelte zoveel veranderd is, dat van de oorspronkelijke waarden weinig is overgebleven. Vanzelfsprekend staat het bestuur positief tegenover alle plannen die uitgaan van het behoud van het héle complex. Lees verder op pagina 21) 16 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 16