Toelichting op de Exploitatierekening 1991 Inkomsten Donaties - De inkomsten uit donaties bleven vrijwel stabiel in vergelijking met 1990. Omdat de minimum-contributie reeds geruime tijd ongewijzigd is gebleven en de kosten de laatste jaren zijn gestegen is, zoals al eerder bekend is gemaakt, besloten tot een aanpassing. De minimumbijdrage is verhoogd van 25 tot 30 per jaar. Voor bejaarden (65 die zich deze contributie niet kunnen veroorloven blijft de contributie gehandhaafd op 15 per jaar. Giften - De stichting ontving in 1991 twee belangrijke giften van de Lions Club Kennemerland, te weten twee keer 2.300 bestemd voor respectievelijk het herstel van de Bank van Laan en voor de restauratie van de brandspuit van Elswout. Winst op effecten - Het nominale saldo van de Postbank Beleggingsfonds Rekening ad 9.000 werd verkocht en leverde een winst op van 603,67. De belegging dateerde van mei 1990. - Uitgaven Tijdschrift - De uitgave van het tijdschrift drukt zwaar op de begroting en laat weinig ruimte voor andere activiteiten, maar het tijdschrift is dan ook het visitekaartje van de stichting. In deze post zijn begrepen de kosten van het drukken, fotografie, verzending en het adressenbestand. Omgerekend kost een exemplaar van Ons Bloemendaal 4,70. Per jaar verschijnen 4 edities. De kosten van het abonnement als onderdeel van het lidmaatschap bedragen derhalve 18,80. Doordat de contributie met ingang van 1992 is verhoogd van 25 naar 30 is een betere verhouding ontstaan tussen de kosten van het tijdschrift en de financiële ruimte voor andere activiteiten. Echter, het bestuur zal een beslissing moeten nemen over de 65+ contributie van 15. Deze reductie is slechts bedoeld voor ouderen die zich de normale contributie van 30 niet kunnen permitteren. Gelet op het aantal mensen dat volstaat met een overboeking van 15 beschouwen (te) veel donateurs het tarief van 15 als een normale bijdrage. 18 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 18