Postkantoor Aan het eind van het jaar kon eindelijk worden begonnen met de verbouw van het Postkantoor in Overveen. In het gebouw komen drie woon- apparatementen, verdeeld over de eerste en tweede verdieping, terwijl op de begane grond een winkel en een bankfiliaal onderdak vinden. Het bestuur waardeert de inspanningen van de heer L. Prins van Cobraspen om niet alleen het gebouw voor Overveen te bewaren maar ook alle versieringen aan goten en daklijsten te herstellen en zelfs het torentje dat oorspronkelijk het dak sierde weer terug te brengen. Daarom blijft het jammer dat de Rabo bank niet wat meer concessies heeft willen doen ten aanzien van de herkenbaarheid, terwille van de stijl van het bouwwerk. De ingangspartij van de bank en het uurwerk aan de gevel doen toch enige afbreuk aan het geheel. Grenspalen In de loop van het jaar ontvingen wij van de heer Th. de Waard uit Amsterdam de eerste 'afleveringen' van zijn inventarisatie van grenspalen in de gemeente Bloemendaal. Wij hopen te zijner tijd in samenwerking met hem een boekwerkje over de grenspalen samen te stellen. Open Monumentendag De Open Monumentendag tenslotte vond dit jaar tot vreugde van velen plaats in Vogelenzang. Het plein voor de R.K.-kerk was het middelpunt van een reeks activiteiten. Tijdens een wandeling aan de hand van een speciaal voor deze dag samengesteld boekje, kreeg men een goede indruk van de aantrekkelijkheid van het dorp Vogelenzang, zoals het in al zijn landelijkheid daar nog altijd ligt. De ruimte van de weidegronden aan de westkant en de bossen van de buitenplaatsen in het noorden zijn het waard om voor te vechten. De belangstelling voor de Open Monumentendag was boven verwachting groot, al hebben nog te weinig mensen gebruik gemaakt van de mogelijkheid om vanuit Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout met de speciale bus naar Vogelenzang te gaan. De sectie 'Groen' in 1991 In het bestuur werden de groene belangen weer door mevrouw Van Voorst Vader behartigd. De sectie is trouwens in 1991 door persoonlijke omstandigheden niet zo actief geweest als ze wel gewild had. 21 (Vervolg van pagina 16) Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 21