Particulier bomenbezit De inventarisatie van het particuliere bomenbezit in de gemeente is nog nauwelijks van de grond gekomen. Dat wil echter geenszins zeggen, dat we ons plan hebben opgegeven. Nu mevrouw Van Eeghen, deskundige bij uitstek op groengebied, het bestuur is komen versterken, hopen we in 1992 de inventarisatie echt ter hand te gaan nemen. Gemeentelijk kapplan Het gemeentelijk kapplan kregen wij weer bijtijds ter inzage. Het beleid van de gemeente geeft de laatste jaren reden tot tevredenheid. Natuurlijk is het jammer als een oude boom om wat voor reden dan ook moet verdwijnen, maar als er een veelvoud van de te kappen bomen wordt ingeplant, geeft dat hoop voor de toekomst. Beheerscommissie Elswout Mevrouw Van Voorst Vader had wederom zitting in de Beheerscommissie Elswout. Dit is een adviescommissie van Staatsbosbeheer (SBB), dat Elswout in eigendom en beheer heeft, ingesteld om de wensen van de burgers kenbaar te maken. De commissie staat onder voorzitterschap van mevrouw Van Essen, wethouder van cultuur van Bloemendaal. Leden zijn vertegenwoordigers van de omwonenden, van de gemeente Haarlem (Duinvliet, dat bij Elswout hoort, ligt op Haarlems grondgebied) en van 'Ons Bloemendaal'. De vergaderingen tussen SBB en de beheerscommissie verliepen helaas niet altijd even harmonieus. Prieeltje Zeer te waarderen is het feit, dat SBB het vervallen prieeltje van Elswoutshoek kon overnemen en restaureren en het, compleet met felgekleurde glas-in-lood-ramen, op een goede lokatie op Elswout liet herbouwen. Parkeerprobleem Positief was ook de wijze waarop SBB het parkeerprobleem heeft aangevat. Vooral in de weekends kan men een onaanvaardbaar chaotische parkeersituatie aantreffen op en om Elswout. SBB verzocht het landschaps architectenbureau Bakker en Bleeker in Amsterdam uit te zoeken waar een parkeerplaats voor 120 auto's te realiseren zou zijn met de minste schade voor het landgoed. Na goed overleg kwam er een terrein ten westen van de boerderij als de beste oplossing uit de bus. Om dit parkeerterrein te kunnen realiseren is een aantal vergunningen nodig. De procedure ter verkrijging 22 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 22