de gang. Veel patiënten worden tegenwoordig in Amsterdam verpleegd, waar door een aantal gebouwen buiten gebruik raakt. Ook hier wordt gepriva tiseerd. Wat gaat er dan verder met het complex gebeuren? In ieder geval staan er enkele gebouwen op de (rijks)monumentenlijst; die zijn dus min of meer veilig gesteld. Zo bijvoorbeeld het hoofdgebouw en het oude koetshuis, waar het museum gehuisvest is. Begin april organiseren wij een rondleiding; zie daarvoor elders in dit nummer. Het park met zijn prachtige waterpartijen en vele oude en jonge bomen is waarschijnlijk veel kwetsbaarder, gezien de grondhonger die er in Nederland bestaat. Er wordt al gesproken van woningbouw. Dit dient dan wel te gebeuren met respect voor het karakter van 'Meer en Bergh'. Wij houden de vinger aan de pols. Meertje van Caprera Twee geboren en getogen Bloemendalers hebben een plan laten opstellen ter rehabilitatie van de gronden rond het meertje van Caprera ten westen van de Brederodelaan in Bloemendaal. Doel is onder meer de harde scheidslijn tussen de kunstgrasvelden en de weilanden van Caprera te verzachten door de aanleg van een wal, beplant met diverse heesters. Door de oevers van het meertje weer glooiend te maken, zou vanaf de weg veel meer water zichtbaar worden en zouden bovendien diverse diersoorten makkelijker in en uit het water kunnen komen. Een (schijnbaar) natuurlijke waterafvoer naar de beek in Klein Wildhoef aan de oostzijde van de Bredero delaan zou functioneel en landschappelijk aardig zijn. Wij hopen dat de opstellers van het plan met de gemeente (eigenares van de gronden) tot overeenstemming over uitvoering van de plannen kunnen komen. Grondwaterstanden De wisselende grondwaterstanden overal in de gemeente baren ons vooral zorg vanwege de mogelijk nadelige invloed daarvan op de vegetatie (bijvoorbeeld boomwortels, die nu eens wel en dan weer niet in het water staan) en bouwwerken (bijvoorbeeld het fundament van de brug van Saxenburg aan de Mollaan in Bloemendaal). Over deze problematiek verscheen overigens een zeer informatief artikel van de heren Oei en Veel in het jongste nummer van 'Ons Bloemendaal'. Fietspad Tenslotte, een fietspad door de Amsterdamse waterleidingduinen achten wij zeer ongewenst. Hoe heerlijk het ook zou zijn voor inwoners van Vogelenzang en Heemstede-zuid om langs een rustig pad naar zee te kunnen peddelen, 25 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 25