men moet zich toch realiseren, dat daarvoor één van de schaarse stukken ongerept rustig duingebied moet worden opgeofferd. De Nederlandse duinen hebben al tè veel onder de druk van de recreatie te lijden. Laten de Vogelenzangers en de Heemstedenaren hun duinen ongerept houden en via een omweg fietsen. Wandelen kan men in de waterleidingduinen immers zoveel men wil en zelfs buiten de paden. Waar mag dat nog tegenwoordig? De sectie Tijdschrift De redactie werd gevormd door Mevrouw Patijn, mevrouw Sluijter en mevrouw Van Voorst Vader. Het tijdschrift verscheen in 1991 wederom vier maal. Het eerste nummer bevatte het jaarverslag. In de zomer publiceerden we een 'Badnummer', gewijd aan Stoop's Bad, Zeeweg en Bloemendaal aan Zee. In september werd het mededelingennummer uitgebreid met informatie over Vogelenzang, waarop alle aandacht gericht was tijdens de Open Monumentendag. Het december nummer tenslotte was gevuld met artikelen over diverse onderwerpen. Met drukkerij Melisie in Heemstede bestond wederom een pretige samenwerking. De bSekeriJ van Gehreis in Openluchtmuseum Arnhem Om de opening van het eerste seizoen van het geprivatiseerde Nederlands Openluchtmuseum voor het publiek op een bijzondere manier gestalte te- geven, nodigde de directie van het museum een aantal gemeenten uit om op 1 april 1991 iets te vertellen over de plaats waar die gebouwen oorspronkelijk vandaan kwamen en de historie van het gebouw toe te lichten. Maar liefst dertien gemeenten gaven aan deze oproep gehoor, waaronder een delegatie van de Stichting 'Ons Bloemendaal', die onder aanvoerderschap van burgervader mr M.H. Kamphuis naar Arnhem togen. In het Openluchtmuseum bevindt zich sinds 1938 de uit Overveen afkomstige 'blekerij van Gehrels'. Deze blekerij is toendertijd na aankoop door de gemeente Bloemendaal geschonken aan de Vereniging 'Het Nederlandsch Openluchtmuseum'. De gemeente nam de blekerij over van de familie Gehrels, die het bedrijf bijna 125 jaar in familiebezit had weten te houden. Redenen voor de familie om tot verkoop over te gaan waren enerzijds gelegen in het feit dat de grond waarop de blekerij lag nodig was voor 26 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 26