Uitnodiging miiseynfilbezoek Het is al weer ruim tien jaar geleden, dat wij te gast waren bij het Provinciaal Ziekenhuis. Midden op het terrein van het vroegere 'Meer en Berg' staat een koetshuis, waarin een museum is ondergebracht dat gewijd is aan de geschiedenis van het Provinciaal Ziekenhuis. Dit museum kwam tot stand dankzij het enthousiasme van de heer A. Jonker, die van 1953 tot 1977 terreinopzichter was. Het park werd aangelegd door Zocher jr en later heeft ook Springer zich ermee beziggehouden. Mevrouw A. van Schreven, hoofd van de medische bibliotheek van het ziekenhuis, heeft zich bereid verklaard een aantal contribuanten van 'Ons Bloemendaal' in het museum te ontvangen. Zij zal daar vertellen over de geschiedenis van het terrein, het ziekenhuis en ook over de grote veranderingen die al plaats hebben gevonden of nog zullen plaatsvinden. Ook is er gelegenheid het prachtige park te bezichtigen. In verband met de kleine ruimte kunnen slechts maximaal 15 personen tegelijk het museum bezichtigen. Aangezien wij verwachten dat meer personen belangstelling zullen hebben, is mevrouw Schreven zo vriendelijk ons tweemaal te ontvangen. Het bezoek zal plaatsvinden op dinsdag 7 april aanstaande om 14.30 uur en op zaterdag 11 april om 10.00 uur. U kunt zich opgeven bij mevrouw Van Voorst Vader, telefoon 023-27' 68 99. Graag vóór 4 april. S.v.p. bellen tussen 17.00 en 18.00 uur. Tentoonstelling HIC Ook vragen wij U te letten op de deze zomer te houden tentoonstelling in het Historisch Informatie Centrum (HIC) in Haarlem over de 'Vier seizoenen op een buitenplaats'. In de pers zult u daar zeker meer over lezen en in het volgende nummer besteden we er uitvoerig aandacht aan. Over verdere lustrumactiviteiten zullen we u in de loop van het jaar tijdig informeren. Wij doen nogmaals een oproep aan u om eens te kijken of u nog oude films hebt over de gemeente om daarmee eventueel een filmfestivalletje te kunnen organiseren. 35 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 35