moest ze hen voortdurend in het oog houden. Om de tijd te doden ging ze haar voortuin omspitten en opnieuw aanleggen. Door zelfstudie maakte ze zich veel kermis eigen. Ze had klassieke talen gestudeerd, wat goed van pas kwam bij het onthouden van de talloze Latijnse plantennamen. Al gauw werd ze dan ook expert en ging haar kennis uitdragen. Van 1986 tot 1988 verzorgde ze de tuinrubriek in de Heemsteedse Courant. Verder verscheen van haar hand bij de Bloemendaalse uitgeverij Gottmer 'De Kwekerijengids'. Binnenkort zal ze in de Haagse Courant over tuinen gaan schrijven. Het spreekt vanzelf dat het bestuur zeer gelukkig is iemand met zoveel 'groene' kennis te hebben gevonden. Mevrouw Van Eeghen zal dan ook de sectie 'Groen' komen versterken. Wij heten haar van harte welkom! VAN DE REDACTIE 'Ons Bloemendaal', 16e jaargang, no.l. Dit betekent, dat er reeds 15 jaargangen verschenen zijn en dat de stichting dit jaar haar derde lustrum viert. Waarom werd 'Ons Bloemendaal' ook al weer opgericht en wie gaf daartoe de stoot? Begin 1977 werd het plan tot sloop bekend van de vervallen, in oorsprong 17e eeuwse huisjes aan het Kerkplein naast nummer 23. Ondanks het feit dat ze op de Rijksmonumentenlijst stonden. De eigenaar wilde er een flatgebouwtje met daaronder een garage plus showroom bouwen. Daartoe moest het Gemeentebestuur toestemming geven volgens een zogeheten artikel-19 proce dure van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In de jaren dertig had de gemeente Bloemendaal voorop gelopen met de zorg voor het verleden door het opstellen van een gemeentelijke monumentelijst, maar in de jaren zeventig had men niet veel begrip meer voor de historische waarde van deze pandjes en te weinig fantasie om met behoud van de geveltjes de, inderdaad verpau perde, hoek Kerkplein/Bloemendaalseweg te rehabiliteren, ook al zou dit voor de eigenaar minder gewin hebben opgeleverd. Beleid Veel inwoners van Bloemendaal waren het niet eens met het beleid van de gemeente. Op initiatief van de heer D. Stevens werden er in korte tijd honderden handtekeningen verzameld om te proberen het gemeentebestuur op andere gedachten te brengen. De actie had helaas geen succes, men had er in een eerder stadium bij moeten zijn. Maar wel werd er een stichting opgericht 4 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 4