Artikel 15 luidt: "De contribuanten zijn bevoegd uit hun midden één of meer kandidaten te stellen voor één van de ingevolge artikel 7 periodiek openvallende plaatsen. Op schriftelijke voordracht van minimaal vijf contribuanten kunnen kandidaten worden gesteld, mits deze voordracht het bestuur bereikt tenminste één week voor het houden van de vergadering, waarop het besluit tot benoeming van één of meer bestuursleden zal worden genomen." PAUZE met gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie, U aangeboden door 'Ons Bloemendaal'. Lezing van mevrouw Slagter In de komende zomermaanden zal er in het Historisch Informatie Centrum (HIC) aan het Groot Heiligland, schuin tegenover het Frans Halsmuseum, een tentoonstelling te zien zijn met als titel 'Vier seizoenen op een buitenplaats'. Ons Bloemendaal zal deze tentoonstelling samen met de vaste medewerkers van het HIC inrichten. Vooruitlopend hierop vonden wij het een goede gedachte mevrouw Slagter te vragen een lezing hierover te houden. Aan de hand van dia's van oude foto's (NB: hebt u nog iets aardig liggen?) en vooral ook recente dia's maakt zij een wandeling door de gemeente op zoek naar historische sporen van buiten plaatsen en hun bewoners. Soms gaat het om voor iedereen duidelijke en voor de hand liggende zaken, maar soms ook komen we onbekende en verrassende dingen tegen. Duidelijk wordt in elk geval hoezeer de buitenplaatsen hebben bijgedragen aan het huidige karakter van Bloemendaal en hoeveel, ogenschijnlijk onbelangrijke elementen misschien toch nog onze aandacht en vooral zorg vragen. Als weinig anderen kent mevrouw Slagter onze gemeente; zij heeft bovendien bijzonder de gave van het woord en is een veel gevraagd spreekster. Voor Ons Bloemendaal heeft zij nog nooit een lezing gehouden. Laat u dus deze gelegenheid niet voorbij gaan! Mogelijkheid tot vervoer Als u slecht ter been bent of anderszins niet in staat bent het Kerkelijk Centrum aan de Ramplaan te bereiken en u de jaarvergadering op 6 april aanstaande niet wilt missen, dan wordt u verzocht op zaterdag 4 april of 7 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 7