Het 1O0-|arig bestaan van café van ouds 't Hemeltje op donderdag 8 Juli 1937 Café van oudsi „'t Hemeltje" „de Zandvoortsche Visschers" „Duo Rovo" ongeveer 350 jaar geleden zeker al bestond en misschien als herberg 'Daer de Buert van Blommendael uuthanght' dienst deed. Wij vieren niet zonder grond zijn 350ste verjaardag. Lettend op het feit dat de huidige Voorbuurt ouder is dan de Buurt rond de kerk en er in 1631 al werd 'vergaderd' over de bouw van een kerk in Aelbrechtsbergis het niet overmoedig te veronderstellen, dat ons Hemeltje zelfs ouder is en wellicht naar de 400 jaar gaat. Dit uit te zoe ken blijft ons bezighouden, tenzij anderen, specialisten onder de historici op dit gebied, deze taak van ons willen overnemen. Het werk moet ons inziens gebeuren, maar we dragen het graag over. Wie meldt zich? U hoort van ons over dit onderwerp zo mogelijk in een van de volgende uitgaven van dit blad. R.J.Hein Met deze hebben wij de eer U bele B uit te noodigen voor bijwoning van het feest, wat wij geven, ter gelegenheid van het 100-JA IIG BESTAAN van Voor dezen avond op DONDERDAG 8 JULI 1937 hebben w(j een origineel' orkest geëngageerd, wat voor deze avond een succes zal zijn', daar zij optreden met hun origineel repertoire. Tevens zal deze avond optreden een welbekende Amsterdamsch Duo, n.I. Zy zyn altjjd met succe3 opgetreden in vooraanstaande zaken, zoodat wij vol ver trouwen zyn, dat ook dit cabaret-duo by U, zeer in den smaak zal vallen. Voor deze speciale feestdag, voor dö 'in den omtrek alom bekende zaak, hebben w\j de pryzen voor dien avond niet verhoogd, DOCH VERLAAGD en wel ALLE consumpties gesteld op 15 cent per stuk. Ons dunkt, dat kan O toch niet tegenhouden, om deze recht gezellige avond eens by te wonen. Komt en weest voor deze avond weer eens allen onzen gast. Amuseert U eens echt wy hebben kosten, noch moeite gespaard. Breekt nu eens met de sleur van heden en geniet deze avond eens met uw Vrouw of Verloofde. Wy rekenen op uw komst en hopen dat U allen present zult zijn. De aanvang is bepaald op 8 uur. Tot 1 uur is er volop vermaak en gezelligheid tegen uiterst billijke prijs. Daarom viert allen mede het 100-jarig bestaan van onze zaak Hoogachtend, E. SMIT P.S. Als het niet te veel moeite is, zendt U ons dan vóór of op den 4den Juli een berichtje, met hoeveel personen U denkt te komen, op dat wy kunnen zorgen voor voldoende plaatsen. Een stukje papier in de bus, met de namen er op, is reeds voldoende, of een Telefoontje No. 28509. Zij die met de fiets komen, kunnen deze 2t 5 cent stallen in Garage Bolsenbroek. Nu, 55 jaar later, kan toch nog worden achterhaald hoe men toen aan die datum en leeftijd is gekomen. Begin 1937 stelde een van de aanwezige gasten van 't Hemeltje de vraag: "Hoe lang bestaat 't Hemeltje nu feitelijk al?" Niemand uit het gezelschap wist het. Een opmerking als "beslist heel oud" en "meer dan honderd jaar" waren toen voor pachter Evert Smit de aanleiding om ter plaatse het eeuwfeest vast te stellen op bovenge noemde datum. Vandaar het bijna twee eeuwen vertraagde eeuwfeest. Hierboven de destijds verzonden uitnodiging. Schrijfwijze en stijl ver dienen beslist uw aandacht. 10 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 3, najaar 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 11