De tegenwoordige eigenaars en uitbaters van 't Hemeltje, Anton Tielen (links) en Ed van Veen opvoedings-inspanningen. Van de overige deelnemers aan deze kas heb ik de indruk dat dit kastje met zijn vijftig gleuven voor hen eveneens een duidelijke alibifunctie heeft. Zij gebruiken in de huise lijke kring ongetwijfeld de woorden 'sparen' en 'kas' en verzuimen nogal eens te melden dat een en ander plaats heeft in het bruine café van Ed en Anton. Bij sportminnend Bloemendaal en omstreken zijn Anton en Ed trouwens opmerkelijk populair. Gevolg is dat het etablissement door bekende en minder bekende regionale sporthelden regelmatig wordt bezocht. Omdat een gezon de geest maar al te vaak in een dorstig lichaam huist, wordt door de direktie en een brede selectie uit het klan tenbestand op gezette tijden naar hartelust gevoetbald, getennist en gefietst, opdat na afloop, aan de primaire doelstelling van 't Hemeltje voldaan kan worden. De oeroude herberg is inmiddels ook ontdekt door het lokale radiostation. Tegen de achtergrond van bier, wijn en saté verzorgt dit station wekelijks een live-uitzending. De inventiviteit van de heren ondernemers büjkt ook uit het opgestelde jubileum-programma. Werpt u eens een blik in het boekje. U zult verbaasd staan over de variëteit aan sportieve, formele en culturele activiteiten. Ook na 350 jaar schrijft 't Hemeltje nog steeds geschiede nis. P. Hooft Beaujolais Primeur. Natuurlijk is het proeven van deze jonge, fruitige wijn een genot op zich. Maar daarnaast is er de spanning, wie van de trouwe Hemelklanten tot 'man of vrouw van het jaar' zal worden uitverkoren. Zo'n uit verkiezing, die dan ook nog wordt verwoord door een nazaat (of naamgenoot?) van P.C. Hooft, is welhaast de hoogste eer, die je op lokaal niveau kunt verwerven. Ook staat er jaarlijks een volledig verzorgde dagtrip naar een brouwerij op het programma, waarbij de landsgrens bepaald geen hindernis is. En dan natuurlijk de unieke visdag op de Waddenzee. Voor dag en dauw gaat een gezelschap naar Den Oever, om van daaruit, ongeacht de weersomstandigheden, een dag op zee door te brengen. Voor de ware klaverjaslief- hebbers onder de vissers is het slechts een verplaatsen van de kaarttafel, maar toch. De spaarkas Een initiatief, waar ik al jaren tevreden over ben is de Spaarkas. Mijn oude moeder glimlachte tevreden wanneer ik meedeelde dat ik naar Bloemendaal ging om te sparen. Zij zag het als een van de schaarse vruchten van haar 24 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 3, najaar 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 25