kwamen aan de orde de bestemmingsplannen Bloemendaal-Dorp, Kinheimpark en Saxenburg. Ook Bentveld kwam in het centrum van de belangstelling met voorgenomen bouwplannen aan de Zuidlaan en bouwacti viteit bij Groot-Bentveld, juist op Zandvoorts grondgebied. Vele commissie- en raadsvergaderingen werden bezocht, evenals de voor ons altijd interessante vergaderingen van de Welstandscommissie en de commissie Monumenten. Ook kwesties als: - een beter beheer van de Hertenkamp in het Bloemen- daalse Bos; - het verval van het koetshuisje van Voorduin in de Voorbuurt; - de verloedering van het wandelgebied Schapenduinen en het bos achter De Rijp (in ruimere zin eigenlijk het hele Bloemendaalse Bos), hielden ons bezig. Bestuur Het speet ons dan ook zeer dat mevrouw Aline van der Vuurst de Vries-Beets aankondigde ons bestuur te verlaten. In de loop der jaren heeft zij veel kennis over het verdedi gen en indienen van bezwaarschriften opgebouwd. Ook de ledenadministratie werd door haar gewetensvol bijgehouden. Een officiële wisseling van de wacht had plaats op de ledenvergadering van 6 april 1992. Als nieuw bestuurslid werd benoemd mevrouw drs. Florentine S.H. van Eeghen- Elias, die net als haar voorgangster mevrouw Joanne Sluyter-Uyterhoeven een grote liefde voor, en kennis van de natuur bezit. Wij vertrouwen er op dat het 'groenbe- leid' bij haar in goede handen zal zijn. Als afscheidsge schenk koos Joanne Sluyter een stukje natuur waarvan Bloemendaal zou kunnen profiteren. En zo mocht zij op 20 maart, geholpen door de heer Toderijo en zijn mannen en door de hand en spandiensten van het hele bestuur, een aantal moeraseiken planten op het weiland van het Halve Maantje in Duin en Daal. In kleine kring dronken wij haar en onze oud-penningmeester Herman Hubrecht daarna ten afscheid nog even toe. Gelukkig konden wij in de tweede helft van het jaar kennismaken met de heren Jon Römelingh en Ruud Hein die onze gelederen willen versterken. Wij zijn daar heel dankbaar voor. De geheel eigen inbreng die zij meteen al toonden doet het beste hopen voor onze bestuurskracht en slagvaardigheid in de toekomst. Ledenbestand Door nogal wat mutaties in ons donateursbestand lukte het ons net niet in het lustrumjaar de 1.000ste donateur te mogen begroeten. Het zijn er nu ruim 990. De admini stratie van dit toch omvangrijke ledenbestand werd door mevrouw Van der Vuurst de Vries overgedragen aan Marije van Luyken. Fijn dat ook eens een heel jonge Bloemendaler ons wil helpen! De folder waarmee wij nieuwe leden werven is aan ver vanging toe. Bestuursleden wisselden en ook het ant woordnummer werd eind 1992 opgeheven. Tijdelijk werd de oude voorraad voorzien van een sticker met de nieuwe gegevens. Het is dan ook met grote erkentelijkheid dat wij een donatie kunnen melden van de Rotaryclub Haarlem, Bloemendaal, speciaal bedoeld om een nieuwe folder te ontwikkelen. Wij hopen dat die er in 1993 zal komen en wij er de 1.000ste begunstiger mee kunnen werven. Jaarvergadering 1992 De jaarvergadering in het Hervormd Centrum aan de Ramplaan werd op 6 april goed bezocht en dit was zeker mede te danken aan mevrouw H. Slagter-Wieringa. Dit bestuurslid is beroemd vanwege haar enorme kennis van de Bloemendaalse geschiedenis en de meeslepende manier waarop zij daarover kan vertellen, geïllustreerd met een altijd verrassende keuze aan mooie dia's. Na de pauze ver telde zij, als opmaat voor de lustrumtentoonstelling die in juni geopend zou worden, over 'Vier seizoenen op een buitenplaats in de 19e eeuw', waarbij zij ons wees op de rijkdom aan overblijfselen van de Bloemendaalse buiten plaatsen, zichtbaar voor wie daarvoor oog heeft. Grenspalen, koetshuizen, theekoepels, tuinmanswoningen en ijskelders vragen er om bewaard en beschermd te worden! Excursie Provinciaal Ziekenhuis Twee dagen in april waren nodig om de vele belangstel lende donateurs te ontvangen op de voorjaarsexcursie naar het terrein van het voormalig Provinciaal Ziekenhuis. Alvorens te worden rondgeleid in het museum van de psychiatrische zorg van P.Z. werden wij bij koffie en cake voorgeücht over de nieuwe patiëntenvisie van het Algemeen Psychiatrisch Centrum. Nu het beter wordt gevonden de patiënten in hun eigen (Amsterdamse) omgeving op te vangen, zullen vele gebouwen op het ter rein afgestoten worden. Er spelen hier grote financiële en eigendomsbelangen van de inrichting, de provincie en de ziektekostenverzekeraars, terwijl ook de gemeente Bloemendaal en wellicht de gemeente Velsen rechten op dit unieke en ook voor de natuur belangrijke terrein zullen doen gelden. Vervolg op pagina 12 Ons Bloemendaal, 17e jaargang, nummer 1, voorjaar 1993 9

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 10