Toelichting op de Exploitatierekening 1992 Toelichting op de Balans per 31 december 1991 Inkomsten Donaties - De inkomsten laten een opvallende verbetering zien ten opzichte van 1991 en namen toe met bijna 4.000,Dit is niet het gevolg van een toename van het aantal leden; dat bleef stabiel. Echter, meer mensen dan voor heen maakten consequent de minimum-contributie van 30,- over (of soms zelfs iets meer) en van de bijzondere 15,regeling' voor mensen boven de 65 jaar, voor wie de normale contributie een onoverkomeüjk bezwaar vormt, werd aanzienlijk minder gebruik gemaakt. Rente - De opbrengst uit rente nam toe met ruim 900,door een scherper beheer van de bank- en girorekening, vanwaar met een grotere regelmaat dan voorheen geld naar het deposito werd overgeboekt. Uitgaven Tijdschrift - De kosten van het tijdschrijft lijken in vergelijking met 1991 ongeveer 4.000,lager uit te vallen. Bij het opstellen van de jaarrekening bleek dat de drukkerij een rekening was vergeten voor het drukken van de eerste editie van 1992. Binnenkort volgt die rekening alsnog en zullen de kosten op het normale gemiddelde uitkomen. De meerkos ten, verbonden aan de produktie van het derde nummer over het 350-jarig bestaan van 't Hemeltje, werden gedekt door een bijdrage van 4.300,van de eigenaren van dit etablissement. Organisatie - De kosten van de organisatie van onze stichting, waaronder het secretariaat, zijn ongeveer 900,-hoger uitgevallen dan in 1991. Dit heeft onder meer te maken met het afscheid van enkele bestuursleden. Evenementen - Onze stichting was in 1992 in het kader van het derde lustrum extra actief en steunde financieel de lus trum-expositie 'Vier seizoenen op een buitenplaats' in het Historisch Informatie Centrum aan het Groot Heiligland in Haarlem, de expositie 'Duinen' van de fotograaf Harm Botman in het Bloemendaalse raadhuis en de tentoonstelling over het Bispinckpark in de nieuwe Bloemendaalse bibliotheek. Vandaar dat deze post ruim 1.200,hoger uitviel dan in 1991. Projecten - Het bestuur heeft in 1992 enkele projecten kunnen steunen met een bijdrage uit het Restauratiefonds. Gehonoreerd werden verzoeken voor de restauratie van gevelschilderingen van een huis aan de Willem de Zwijgerlaan, voor de restauratie van het uithangbord van 't Hemeltje, voor het herstel van de tuin bij Huize Bloemoord aan de Bloemendaalsewegwaarvoor een tuinbank en botanische rozen beschikbaar werden gesteld en voor de restauratie van de luidklok en het smeedijzeren hek van gebouw 'Maranatha' aan de Donkerelaan. Verder zijn tien moeraseiken aan de Lage Duin en Daalseweg aangeplant en werd de uitgave van het boekje 'Brief uit Bloemendaal' met persoonlijke herinneringen aan het verblijf op Sparrenheuvel mogelijk gemaakt. Algem een Het resultaat van 1992 is toegevoegd aan het kapitaal van de stichting met de kanttekening dat er nog een bedrag van ongeveer 4.000,van zal worden afgeboekt (zie Tijdschrift). Het kapitaal bedraagt dan circa 25.000,en is daar mee gelijk aan één keer de vaste jaarlasten van.de stichting. Ons Bloemendaal, 17e jaargang, nummer 1, voorjaar 199 3 11

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 12