Voor de tentoonstelling "t Is vrolijk en lustig hier' vervaardigde Haraid Ames een fraaie maquette van de Orangerie op Elswout. Vervolg van pagina 9 Lustrumtentoonstelling Op 12 juni waren velen aanwezig bij de opening door burgemeester mr. M.H. Kamphuis van de lustrumtentoon stelling "t is vrolijk en lustig hier, vier seizoenen op een Bloemendaalse Buitenplaats in de 19e eeuw'. De gratis toe gankelijke expositie in het Historisch Informatie Centrum, schuin tegenover het Frans Halsmuseum, was tot 20 sep tember geopend. De succesvolle tentoonstelling trok 3.000 bezoekers waaronder vele donateurs, die soms verschillende malen met vrienden en familie terugkeerden om oude her inneringen op te halen. Behalve de vrijwilligers die met zoveel inzet voor het Historisch Informatie Centrum wer ken, moeten wij ook degenen bedanken die de hele zomer iedere week verse bloemcomposities schikten in de enorme 19de eeuwse kristallen vaas op voet die midden in de ten toonstellingsruimte stond. Dit heeft niet weinig tot het cachet van de expositie bijgedragen. Ook het feit dat zoveel particulieren bruiklenen afstonden, maakte de tentoonstel ling bijzonder. Dat Cobraspen Vastgoed als sponsor voor de publiciteit wilde optreden, stelde ons in staat een folder en affiches te laten drukken. Ook dit heeft zeker aan de bekendheid van onze lustrumtentoonstelling bijgedragen. Open Monumentendag Het speet ons wel dat de aanslag die het organiseren en weer opbreken van deze tentoonstelling op de bestuursle den deed, ons moest doen besluiten in 1992 geen speciaal programma voor de Open Monumentendag te kunnen verzorgen. Gelukkig waren toch de Rooms Katholieke Kerk in Vogelenzang en de Hervormde Kerk in Bloemendaal met rondleidingen te bezichtigen. Velen maakten van die gelegenheid gebruik. Tentoonstelling Duinen Op 14 november waren alle donateurs uitgenodigd voor een hapje en een drankje bij de opening van de tentoon stelling Duinen, gomdrukken van de Amsterdamse Waterleidingduinen door Harm Botman. Ruim 200 belangstellenden, donateurs van Ons Bloemendaal en rela ties van het tentoonstellingscomité Bloemendaal, gaven aan de oproep gehoor de Burgerzaal en de expositiezaal Achter de Zuilen te bezoeken en een eerste bük op de fascineren de foto-drieluiken te werpen. Het werk van Harm Botman was tot 6 december te zien. Beide tentoonstellingen waren aanleiding tot een speciaal nummer van Ons Bloemendaal. Samenwerking Samenwerking, maar ook diverse contacten met personen en instellingen, die door ons zeer gewaardeerd worden, moeten hier in het kort vermeld worden: op uitnodiging van Cobraspen Vastgoed waren op 3 1 januari bestuursleden aanwezig bij het door burgemees ter Kamphuis terugplaatsen van het lang verdwenen torentje op het voormalig postkantoor van Overveen. Enige tijd later werd ook de opening van een bloemen winkel in het pand bijgewoond; eveneens op 31 januari ontvingen wij bericht van een schenking door de Lions Club Zuid-Kennemerland, bijeengelo- pen op de Lionsloop 1991, en bestemd voor het opknappen van de Wethouder Laanbank aan de vijver van Duin en Daal; een bijzondere foto werd op 14 maart gemaakt vanaf de kerktoren van Beverwijk. Ook Ons Bloemendaal was aan wezig op het plein onder de toren om samen met vele anderen het cijfer ISO te vormen. Zo symboliseerden wij de 150 verenigingen en stichtingen die aangesloten zijn bij de Milieufederatie Noord-Holland; secretaris J.A. Patijn-Bijl de Vroe werd gevraagd in het comité van aanbeveling van radio Antenne Bloemendaal en maakte op 15 februari de start van deze locale omroep mee; 12 Ons Bloemendaal, 1 7e jaargang, nummer 1, voorjaar 1993

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 13