Uitlui I n I u i Al geruime tijd geleden heeft Aline van der Vuurst de Vries-Beets te kennen gegeven haar plaats af te willen staan aan een nieuw bestuurslid. Zij meende dat na een periode van ruim tien jaar in ons bestuur anderen een kans moesten krijgen. Met spijt in het hart laten wij Aline gaan. Graag wil ik enige woorden van dank aan haar wijden. Van de vijftien jaar dat Ons Bloemendaal nu bestaat, heeft Aline er tweederde deel van meegemaakt. Haar bijdrage in al die jaren was niet gering: vele jaren als secretaris en de gehele periode als hoeder van de ledenadministratie. Deze prestatie kan alleen door insiders worden getaxeerd. Met de haar bekende nauwgezetheid, waarbij haar nuchterheid het bestuur meermalen tot de realiteit terugbracht, heeft zij deze taken voortreffelijk volbracht. Naast het tijdroven de administratieve werk bij Ons Bloemendaal en haar ove rige vrijwilligerstaken, zette ze zich ook nog op andere wijze in voor het behoud van Bloemendaals erfgoed. De kleine monumenten trokken haar kunstzinnige aandacht: ze fotografeerde ze stuk voor stuk. Maar ze was vooral actief met beroepsprocedures. Ik denk daarbij aan het bijwonen van zittingen van beroepscolleges als Gedeputeerde Staten en de Raad van State en aan het doorzoeken van oude archieven om de nodige feiten boven water te halen. Tot haar taak als secretaris rekende ze ook het opzetten van het archief. Samen met Jet Slagter bouwde ze het verder op. Aline heeft door haar onvermoeibare werkkracht een groot aandeel (fysiek, geestelijk en kunstzinnig) in onze werkzaamheden gehad. Aline, het spijt ons zeer dat je ons verlaat, maar we heb ben er begrip voor dat je nu andere bezigheden meer aan hun trekken wilt laten komen. Heel hartelijk bedankt voor je enorme inzet, maar ook voor je vriendschap. Het ga je goed! Louis Bienfait Mij even voorstellen, zo hoort dat. Zou het een 'testcase' zijn van het bestuur van Ons Bloemendaal aspirant-bestuursleden enkele vergaderingen mee te laten lopen, voordat de beslissing om wel of niet toe te treden moet worden genomen? In het geloof dat je enigszins op de hoogte bent van dat gene waar Ons Bloemendaal mee bezig is, aanvaard je de uitnodiging en dan ontdek je dat deze stichting zich om heel wat zaken bekommert waarlangs je als dorpsbewoner heenleeft. Voorbeelden: Opsporen van grenspalen, het gemeentelijk kapplan, de kleur van lantarenpalen, de aanslag op een talud. Je voelt je overspoeld door alle problematiek, de vele aandachtspunten, de feiten die via het tijdschrift in de openbaarheid moeten komen, door het aantal commissie vergaderingen dat moet worden bijgewoond... En je haakt af, en wenst het bestuur graag en van harte heel veel sterkte en een behoorlijk uithoudingsvermogen. Of je gaat de uitdaging aan. Het is goed en boeiend werk en misschien groei je er wel een beetje in, gewoon probe ren. Zo reageerde ik en begreep dat die reactie gevoed werd door mijn sympathie voor onze gemeente, door een dosis historische belangstelling en door het genoegen waarmee ik Ons Bloemendaal lees. Mijn werkkring bij het voortgezet onderwijs is beëindigd. Ik was leraar Nederlands bij het Erasmus College en het Coornhert Lyceum. In de nu begonnen pensioenperiode is er tijd voor Ons Bloemendaal. O ja, mijn naam is R.J. Hein, ik woon op de Vijverweg nummer 12 in dorp Bloemendaal. Ruud Hein 6 Ons Bloembndaal, 1 7b jaargang, nummer 1, voorjaar 1993

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 7